Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Elon Musk çılgın projesiyle havalimanı ihalesini kazandı!

14 Haziran, 2018 | 16:46

Elon Musk çılgın projesiyle havalimanı ihalesini kazandı!

Elon Musk, çılgın projesiyle havalimanı ihalesini kazandı. Sürtünmesiz düzlemde çok yüksek hıza erişebilecek tren projesi olan Hyperloop One, Chicago’daki O’Hare Havalimanı’na kurulacak.

Elektrikli otomobil devi Tesla, uzay araştırmaları şirketi SpaceX ve altı saatlik yolu 30 dakikaya indirecek tünel projesinin sahibi Boring Company’nin CEO’su Elon Musk, Chicago’nun O’Hare Uluslararası Havalimanı’nda kurulacak ray sisteminin ihalesini kazandı.

Londra’nın Heathrow Havalimanı’nın tasarımında imzası bulunan inşaat mühendisliği firması Mott MacDonald ve efsanevi NBA oyuncusu Earvin “Magic” Johnson’ın alt yapı fonu JLC Infrastructure ile birlikte bir konsorsiyum oluşturan Boring Co., Twitter’dan yayınladığı açıklamada “Chicago’ya yüksek hızlı taşımacılık sistemini getirmek için belediyeyle yapacağımız çalışmadan dolayı çok heyecanlıyız” ifadelerine yer verildi.

Elon Musk çılgın projesiyle havalimanı ihalesini kazandı!

Otoritelerden perşembe günü bir açıklama yapılması beklenirken, projenin detayları ile ilgili pazarlığın en az bir yıl süreceği belirtiliyor.

Taksiyle 40 dolar civarında tutan Chicago ve O’Hare arasındaki 24 kilometrelik mesafe 20 dakikanın altına inebilir.

Şu anda halen Chicago Transit Otoritesi’ne bağlı trenleri kullanan Chicagolular, 5 dolar ücretle havaalanına 40 dakikada ulaşıyor.

O’Hare Havalimanı kritik bir anlaşma

Uzmanlara göre manyetik alan ve sıkıştırılmış hava akımı kullanarak insanları sürtünmesiz ortamda çok yüksek hızlarda taşıyacak Hyperloop One teknolojisinin kendini ispatlaması için O’Hare Havalimanı kritik bir anlaşma.

DePaul Üniversitesi’ne bağlı Chaddick Metropolitian Kalkınma Enstitüsü Direktörü Joe Schwieterman, “Eon Musk, teknolojisinin çalıştığını ispatlamak için bir yer arayışında ve bunun için Chicago, kırmızı halı seriyor” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Boring Company, Chicago, çılgın proje, Elon Musk, Heathrow Havalimanı, JLC Infrastructure, Mott MacDonald, O'Hare Havalimanı, SpaceX, Tesla,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları