Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Elmalı’da Hamdi Yazır Kent Müzesi kurulacak

08 Şubat, 2013 | 20:17

Elmalı'da Hamdi Yazır Kent Müzesi kurulacak Antalya’nın Elmalı ilçesinde tarihi ve kültürel değerlerin korunması ve tanıtılması amacıyla hazırlanan ”Şehr-i Elmalı” projesi kapsamında, Hamdi Yazır Kent Müzesi kurulacağı bildirildi.

Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Hadi İstanbullu, yaptığı yazılı açıklamada, Elmalı Kaymakamlığı, Elmalı Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu, Milli Eğitim Müdürlüğü, Elmalı Kültür Turizm Dayanışma Derneği ve Elmalı Müzesi’nin ortaklaşa yürüttüğü ”Şehr-i Elmalı” projesi kapsamında ilçedeki Badazlılar evinin Hamdi Yazır Kent Müzesi haline getirilmesinin kararlaştırıldığını kaydetti.

Türk-İslam tarihinin önemli isimlerinden Elmalılı Hamdi Yazır’ın adını taşıyacak kent müzesi binasının restorasyonuna başlandığını belirten İstanbullu, restorasyonun 8 ayda tamamlanmasının beklendiğini vurguladı.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın da (BAKA) projeye 150 bin lira destek vereceğine değinen İstanbullu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ”Hamdi Yazır Kent Müzesi ile Elmalı’da yok olmakta olan tarihi konakların korunması konusunda bir bilinç oluşturulacak. Amaç, Badazlıların evinde yaşamamış olsa da bu binadaki sergileme ile Elmalılı Hamdi Yazır’ın ev yaşamını ve kendisini anlatmak ve Elmalı’nın yok olmakta olan tarihi bilgi ve dokümanlarını bir yerde toplayıp, yok olmasını engellemek. Proje kapsamında ayrıca ilçe merkezindeki turistik değerlere rahatça ulaşılabilmesi için çeşitli tanıtım materyalleri hazırlanacak.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu, Antalya, Antalya elmalı, Antalya elmalı ilçesi, Antalya müzeleri, Elmalı Kültür Turizm Dayanışma Derneği, Elmalı Meslek Yüksekokulu, Elmalı Müzesi, elmalılı Hamdi Yazır, Hamdi Yazır, Hamdi Yazır Kent müzesi, Hamdi Yazır kimdir, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turizm Haberleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları