Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Elizabeth’in Dev Altın Sikkesi, Müzeden Çalındı

28 Mart, 2017 | 10:10
2.Elizabeth Altin Sikkesi Çalindi

2.Elizabeth Altin Sikkesi Çalindi

Almanya’nın Başkenti Berlin’de, Üzerinde İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in resmi bulunan 4 milyon Dolar Değerinde Altın Sikke, Bode Müzesinden Çalındı

24 karat altından yapılmış olan ve 100 kilogram ağırlığındaki sikke, müzeden gece geç saatlerde çalındığı ve bunu yaparlarken alarm sistemini nasıl devre dışı bıraktıklarını ve yarım metre çaplı 100 kilogram ağırlığındaki sikkeyi nasıl çalındığı hakkında hala araştırmalar sürmekte. Hırsızlık sabah saat 03:30 sularında gerçekleştirildiği açıklandı.

Dev sikkenin bir kişi tarafından taşınamayacağı için birden fazla kişinin olacağı belirtildi. Polis hırsızların camdan girdiğini düşündüklerini açıkladı. Emniyet sözcüsü Windfird Wenzel Reuters’a yaptığı açıklamada “Sikke, binanın içinde kurşun geçirmez camla korunuyordu” dedi ve müzede ki güvenlik personeli, alarmın nasıl atlatıldığı hakkında herhangi bir yorum yapmadı.

altin-sikke-kanada-akcaagac-yapragi

Altin Sikke Kanada Akcaagac Yapragi

 

Büyük Akçaağaç Yaprağı da Çalındığı Açıklandı

2007 yılında Kanada Kraliyet Darphanesi tarafından basılan eser, Büyük Akçaağaç Yaprağı (Kanada’nın ulusal simgesi) adını taşıyor. Alman medyası Sikke ile birlikte  Büyük Akçağaç Yaprağınında çalındığını bildirdiler.

Bode Müzesi’nde Sikke bölümünün bulunduğu kısımda 540 binden fazla eser bulunuyor.


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Berlin, Bode Müzesi, II.Elizabeth Altın Sikkesi, Kanada Akçağaç Yaprağı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları