Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Elizabeth’in Dev Altın Sikkesi, Müzeden Çalındı

28 Mart, 2017 | 10:10
2.Elizabeth Altin Sikkesi Çalindi

2.Elizabeth Altin Sikkesi Çalindi

Almanya’nın Başkenti Berlin’de, Üzerinde İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in resmi bulunan 4 milyon Dolar Değerinde Altın Sikke, Bode Müzesinden Çalındı

24 karat altından yapılmış olan ve 100 kilogram ağırlığındaki sikke, müzeden gece geç saatlerde çalındığı ve bunu yaparlarken alarm sistemini nasıl devre dışı bıraktıklarını ve yarım metre çaplı 100 kilogram ağırlığındaki sikkeyi nasıl çalındığı hakkında hala araştırmalar sürmekte. Hırsızlık sabah saat 03:30 sularında gerçekleştirildiği açıklandı.

Dev sikkenin bir kişi tarafından taşınamayacağı için birden fazla kişinin olacağı belirtildi. Polis hırsızların camdan girdiğini düşündüklerini açıkladı. Emniyet sözcüsü Windfird Wenzel Reuters’a yaptığı açıklamada “Sikke, binanın içinde kurşun geçirmez camla korunuyordu” dedi ve müzede ki güvenlik personeli, alarmın nasıl atlatıldığı hakkında herhangi bir yorum yapmadı.

altin-sikke-kanada-akcaagac-yapragi

Altin Sikke Kanada Akcaagac Yapragi

 

Büyük Akçaağaç Yaprağı da Çalındığı Açıklandı

2007 yılında Kanada Kraliyet Darphanesi tarafından basılan eser, Büyük Akçaağaç Yaprağı (Kanada’nın ulusal simgesi) adını taşıyor. Alman medyası Sikke ile birlikte  Büyük Akçağaç Yaprağınında çalındığını bildirdiler.

Bode Müzesi’nde Sikke bölümünün bulunduğu kısımda 540 binden fazla eser bulunuyor.


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Berlin, Bode Müzesi, II.Elizabeth Altın Sikkesi, Kanada Akçağaç Yaprağı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları