Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

El Clasico için sıkı güvenlik önlemleri alınıyor

19 Kasım, 2015 | 09:22

El Clasico La Liga İspanya La Liga’da bu hafta sonu oynanacak El Clasico için sıkı güvenlik önlemleri alınıyor.

Fransa’nın başkenti Paris’te yaşanan terör saldırıların ardından 21 Kasım Cumartesi günü oynanacak İspanya Futbol Ligi’nde (La Liga), Real Madrid ile Barcelona arasında oyananacak El Clasico ’da güvenlik önlemleri iki kat artırıldı.

NationalTurk’ün haberine göre; İspanya’da Sporda Şiddeti Önleme Komisyonu, El Clasico olarak adlandırılan, La Liga’nın 12. haftasında Real Madrid ve Barcelona takımları arasında oynanacak maçta olağanüstü güvenlik önlemi kararı aldı.

Komisyonun dün akşam yaptığı toplantının ardından basına bilgi veren İspanyol hükümetinde güvenlikten sorumlu sekreter Francisco Martinez Vazquez, “El Clasico’da yoğun bir güvenlik önlemi olacak. En az bin ulusal polis ve bin 400 kadar özel güvenlikçi görev yapacak. Bunun dışında belediye polisi, itfaiye ve sağlıkçılar da olacak” dedi.

Öte yandan İçişleri Bakanı Jorge Fernandez Diaz da RAC1 radyosuna bu sabah yaptığı açıklamada, “Mevcut nedenlerden dolayı yüksek riski bir maç ama asla erteleme kararı almamızı gerektiren bir durum yok. Sadece stadyum girişimde değil, çevresinde de çok geniş güvenlik önlemleri alınacak” ifadelerini kullanmıştı.

İspanya’da geçmiş yıllardaki El Clasico’larda 500 kadar ulusal polis görev yaparken, bu sefer güvenlik önlemlerinin en az iki kat daha artırılması dikkati çekti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
El Clasico, El Clasico güvenlik, El Clasico la liga, El Clasico ne zaman, İspanya, İspanya la liga, La Liga, Real Madrid, Real Madrid Barcelona Maçı, Real Madrid-Barcelona,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları