Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ekvator çizgisini geçtiler, Cape Town’a yaklaşıyorlar!

27 Ekim, 2014 | 10:36

Dokuz ay boyunca, 40 bin deniz mili kat edilerek dört okyanus ile beş kıta geçilip, 27 Haziran 2015’de İsveç’in Göteborg şehrinde son bulacak olan Volvo Ocean Race’de, Alicante ve Cape Town arasındaki ilk etap tamamlanmak üzere…

Dünyanın en çok izlenen ve prestijli spor organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Volvo Ocean Race’e katılan ilk ve tek Türk takımı olan Team Alvimedica, yarışın en genç ekibi olmasına rağmen mücadeleyi bırakmayan, pes etmeyen yapısıyla göz doldurmaya devam ediyor.

30 yaşındaki Charlie Enright’ın liderliğindeki dokuz kişilik Team Alvimedica, denizciler arasında önemli geçişlerden biri olarak kabul edilen Ekvator’u geçerek yarışın ilk etabının son günlerine hızlı ve eğlenceli bir giriş yaptı. Charlie Enright, “Ekvator’u geçmek bu etabın önemli kilometre taşlarından biriydi… Ve böylesine harika insanlardan oluşan bir ekiple Ekvator çizgisini ilk kez geçmek, bu duyguyu yaşamak gerçekten harikaydı” dedi.

Yelkenler yeniden rüzgarla buluştu!

Cape Town’daki varış noktasına 6 Kasım’da ulaşması beklenen ve şu anda dördüncü sırada bulunan Team Alvimedica, Abu Dhabi Ocean Racing and Team Brunel’in başı çektiği önlerindeki grubu yakalamak için sıra dışı bir performans gösterirken, Ekvator çevresindeki rüzgarsız bölgeyi geçip yelkenlerini yeniden Alize rüzgarlarıyla doldurmanın da tadını çıkartıyor.

Team Alvimedica’da Navigatör sorumlusu olarak rotayı belirleyen deneyimli yelkenci Will Oxley, önlerinde bulunan üç teknenin hızında gözle görülür bir artış olduğunu, ancak Güney Atlantik geçişinde onları yakalayabilecekleri iki ya da üç fırsat bulunduğunu söyledi. Will Oxley, “Bu basınç alanlarındaki rüzgardan en doğru şekilde faydalanabilirsek liderlik yarışına yeniden girmemiz mümkün olacak” diyor.

Etabın son beş ya da yedi gününde okyanusun güneyinden Cape Town’a doğru uzanan rotada yoğun bir hava akışıyla karşılaşmayı beklediklerini de sözlerine ekleyen Oxley, “Bu şartlarda, bir yandan hızımızı sabitlerken diğer yandan da yarışı herhangi bir zarar almadan tamamlamaya çalışmak, yaşayacağımız en büyük zorluk olacak. Eğer bu zorlu ve şiddetli koşullara uyum sağlamayı başarabilirsek kupa-madalya almak için podyumda yer alma şansımızın hala çok güçlü olduğunu düşünüyorum” diyor.

Ekvator’u ilk kez geçen üç Team Alvimedica üyesine “Kral Neptün” kutlaması!

Alvimedica teknesinde yarışın heyecanı tüm yoğunluğuyla sürerken, yarışın Cape Town’daki ilk molasına kadar olan sürecek ayağı için stratejik planlamalar da yapıldı.

Ayrıca, genç ekip “Kral Neptün” için düzenledikleri “ritüel” ile motivasyon aşıladı. (Denizcilik geleneğinde en önemli ritüellerinden biri olarak kabul edilen inanışa göre, Kral Neptün’ün Ekvator’u ilk kez geçen denizcileri kutsadığı ve onları denizin tehlikelerinden koruyup maceralı rüzgarlarla buluşturduğu kabul ediliyor.) Team Alvimedica Skipper’ı Charlie Enright’ın yanı sıra Alvimedica teknesinde yarışan iki genç denizci, Mark Towill (26) ve Alberto Bolzan (32) için hazırlanan “Kral Neptün” için töreninde, Kral Neptün’ü canlandırma onuru Will Oxley’in olurken, Ekvator’u ilk kez geçen genç denizcilerin saçları tıraş edildi; üzerlerine teknede bulunan özel hazırlanmış kurutulmuş-dondurulmuş yiyecekler atıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alicante, Cape Town, Cape Town afrika, Ekvator, Ekvator çizgisi, Ekvator turu, Kral Neptün, Team Alvimedica, Team Alvimedica ocean race, Volvo Ocean Race, Volvo Ocean Race afrika,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları