Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ekonomi Bakanı Booking.com Görüşmesi Son Durum

19 Mayıs, 2017 | 14:35
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Booking.com İle İlgili Görüşmeler Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Booking.com yasağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Zeybekçi “Türkiye’deki faaliyetlerinizi, Türkiye’deki bir büronuz eliyle yapmanızı istiyoruz.”dedi. Florya’da bir restoran da gerçekleştirilen toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Zeybekçi’ye ilk olarak Türkiye’de faaliyetleri yasaklanan Booking şirketiyle yapılan görüşme soruldu.

Bakan Zeybekçi; ” Booking.com Türk Turizmi İçin Önemli”

Booking yönetimiyle müsteşar yardımcısı seviyesinde görüştüklerini ve taleplerini ilettiklerini söyleyen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi; ” Bir kaç defa görüşüldü. Kendilerinin bu konudaki yaklaşımlarını şu anda net bir şekilde bize yansıtabildiklerini söylemek zor.  Ama biz onlara şunu söylüyoruz. ‘ Türkiye’deki faaliyetlerinizi, Türkiye’deki bir büronuz eliyle yapmanızı istiyoruz. Sizi desteklememiz gereken ne varsa bunu yapmaya da hazırız. İsterseniz gelin bu faaliyetlerinizi serbest bölgesi içinde yapın’. Booking hakikaten önemli. Türk Turizmi için de önemli. Aynı zamanda turizm alanında faaliyet gösteren Tükiye’deki kayıtlı şirketlerin her türlü mükellefiyetini yerine getirirken yükledikleri maliyetleri, Booking’in yüklenmemesini düşünmek de son derece haksız olur. Gerekirse bizzat ben de görüşmeyi düşünebilirim onlarla” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
booking.com, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları