Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Eğlence başlasın Rio Karnavalı

03 Ekim, 2015 | 11:09

rio karnavalı Brezilya ‘nın Rio de Janerio kentinde her yıl milyonlarca kişinin katılımıyla gerçekleşen büyüleyici bir etkinlik: Eğlence başlasın Rio Karnavalı

Rio de Janeiro, Brezilya ‘nın Sao Paulo’dan sonra en büyük ikinci kenti. Rio, dünyanın en büyük stadı olan Maracana ve meşhur Kurtarıcı İsa Heykeli’ne ev sahipliği yapan şehir. Ekvatoral iklimin görüldüğü Brezilya’da tropikal bir iklimin hakim olduğu Rio, bu özelliği ve muhteşem sahilleriyle turistler için cazibe merkezi halinde.

rio de janerio

Yaklaşık 6.5 milyon kişinin yaşadığı şehirde şubat aylarında kısa bir süreliğine de olsa nüfüs yoğunluğu neredeyse iki katına çıkıyor. Nedeni çok basit, Rio Karnavalı. Rio de Janerio, her yıl şubat ayında bir hafta süren ve adı şehirli özdeşleşmiş muhteşem görseller sunan bir festivale ev sahipliği yapıyor. Rio Karnavalı, dünyanın en eski ve en renkli festivali. İlki 1923 yılında yapılan Rio Karnavalı her yıl Paskalya’dan 7 hafta önce yapılıyor.

rio de janerio karnavalı

Rio Karnavalı, tüm güzelliklerine rağmen Rio kentini ziyaret etmek için en iyi sebeplerden. Rio Karnavalı süresince rengarenk sokaklar, biribirinden ilginç bir o kadar da güzel kostümlerle sokaklarda dans eden insanlar, büyüleyici samba şovları ve eğlencenin sabaha kadar sürdüğü mekanlar…

Kral anahtarı alır ve Rio Karnavalı başlar

Rio Karnavalı, geleneksel olarak Karnaval kralının Rio de Janeiro Belediye Başkanından dev anahtarı almasıyla başlar. Dev anahtar, sınırsız eğlencenin ve muhteşem şovların kapılarını resmen açar.

rio karnavalı kral momo

Samba okulları kıyasıya yarışıyor

Rio Karnavalı demek samba demek. Brezilya’nın meşhur dası samba bu renkli festivalin tam da merkezinde. Bu muhteşem karnavala katılanlarda unutamayacakları bir anı bırakmak için en çok çalışanlar ise samba okulları. Samba okulları, Sambodromo Caddesi’ndeki resmi geçitte yer almak için kıyası bir yarış içerisinde.

rio karnavalı

Aylar öncesinden sergileyecekleri şovlar için hazırlanan binlerce müzisyen, dansçı ve gösteri sanatçısı, üyeleri oldukları samba okullarını en iyi şekilde temsil etmek için özverili çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar. Rio Karnavalı günü gelip çattığında ise tüm bu çalışmaların meyvesini, Sambodromo Caddesi’ndeki geçit töreninde yer alarak alıyorlar.

Brezilya Turları & Rio Karnavalı video:

Rio Karnavalı, şehir turu ve ünlü plajlar

Rio de Janerio, hali hazırda birr sahil kenti olması nedeniyle karnaval coşkusunun yaşandığı dönemlerde festivale katılanlar, dans edip eğlenmenin yanında görkemli ve egzotik Rio plajlarının tadını çıkarmayı da ihmal etnmiyor. Rio karnavalı bir hayli hareketli geçtiğinden enerjisi kalanlar ise şehir turu yaparak dünyanın en büyük stadyumu Maracana’yı geziyor, heybetli İsa heykelini yakından görme şansı yakalıyor.

Sao Paulo

isa heykeli maracana

Dünyaca ünlü isimler de Rio Karnavalı ‘nda

Yerli ve yabancı turistlerin adeta akın ettiği bu renkli festivale dünyaca ünlü isimlerde ilgi gösteriyor. Rihanna, Adriana Lima, Megan Fox, Ronaldinho ve Will Smith gibi müzik, moda, spor ve sinema dünyasından ekranlarda görmeye alışık olduğumuz yüzler, Rio Karnavalı ‘na katılmak ve eğlenceye ortak olabilmek için Brezilya ‘nın yolunu tutuyor.

Rio Karnavalı önerisi: Rio Karnavalı ‘na katılmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmakta fayda var. Erken davranıp otelinizi ve biletlerinizi rezerve ettirmekte fayda var. Rio Karnavalı rezervasyon için tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brezilya Karnaval, Brezilya turu, Rio Karnaval turları, Rio Karnavalı, Rio Karnavalı 2016, Rio Karnavalı Brezilya, Rio karnavalı ne zaman, Rio Karnavalı programı, Rio karnavalı turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları