Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Eğitim Gönüllüleri Derneği Çanakkale ruhunu Salihli’ye taşıdı

09 Mart, 2013 | 11:59

Eğitim Gönüllüleri Derneği Çanakkale ruhunu Salihli'ye taşıdı Manisa’nın Salihli ilçesinde faaliyet gösteren Eğitim Gönüllüleri Derneği kaymakamlık, belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiye Çanakkale müzesi açtı.

Mart sonuna kadar ziyaret edilebilecek olan müzenin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Oktay Akyüz, “Çanakkale zaferinin 98. yılı münasebetiyle hazırlamış olduğumuz müzeyi ve Çanakkale ruhunu Salihli’ye getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çanakkale Savaşı, tarihimizde önemli bir yer tutmakta ve milletimizin geleceğini derinden etkilemektedir. Orada şehit olanların torunları olan bizler, bu savaşın tarihi, siyasi, askeri ve diplomatik yönleri iyi bilmeli, günümüze ulaşan etkilerini iyi değerlendirmeliyiz.” dedi.

Herkesin Çanakkale ye gidip gezme fırsatı ve imkanı olmayabileceğine dikkat çeken Akyüz, “Bu nedenle Çanakkale müzesini Salihli’ye getirdik. Müzemizin açılmasında desteğini ve emeğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. 31 Mart’a kadar devam edecek müzede öğrencilerimiz, belirli günlerde ‘Çanakkale’ filmini de seyredebilir.” şeklinde konuştu.

Belediye Kültür Merkezi’ndeki müzenin açılış törenine Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Sungur, Milli Eğitim İlçe Müdürü İsa Dilek, Kültür ve Turizm İlçe Müdürü Mehmet Bilgin, İlçe Müftüsü Nurullah Sağdıç, Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu, Garnizon Komutanı Binbaşı Ali Arı, SASİAD Başkanı Nurullah Yörükoğlu, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve diğer vatandaşlar katıldı.

Müzede tel, barut, mermi çekirdeği, 500 kg. yük taşıyabilen katana atının nalı, top mermisi parçaları, Fransız askerlerine ait pala, Türk kasaturası, havada çarpışıp birbirine girmiş mermi çekirdekleri ve Çanakkale savaşında kullanılan çok malzeme ve mühimmat sergileniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çanakkale müzesi, Eğitim Gönüllüleri Derneği, Ertan Peynircioğlu, kültür merkezi, Kültür ve Turizm İlçe Müdürü, Kültür ve Turizm İlçe Müdürü Mehmet Bilgin, Manisa, manisa salihli, Mehmet Bilgin, Mithat Kutanoğlu, Oktay Akyüz, Salihli Kaymakamı, Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları