Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ege’nin En Popüler Yunan Adası Kos Adası

14 Haziran, 2017 | 16:03
Kos Adası

Kos Adası

Ege’nin En Popüler Yunan Adası Kos Adası

Ege’de Yunan adaları tatili için son yıllarda ziyaretçilerden en fazla ilgiyi gören ve popüler bir ada olan Kos adası için tatil fırsatları başladığı dönemde, Kos adası tatili düşünenler için ada’yı ziyaret edenler için tatilleri süresince gezilebilecek ve görülebilecek bir çok seçenek bulunmaktadır. Bodrum’dan ulaşımın sağlandığı Kos adasına kapıda vize imkanı mümkün, bunun haricinde tatillerini Kos adasında geçirmek isteyenler için, tur ve bireysel tatil fırsatları da mümkün. Yunan kültürü ve geleneklerini ada da tecrübe etmek isteyenler için Kos adası en uygun yunan adalarından biri olarak ön plana çıkmaktadır. Kos adası turları‘nda ayrıca balayı çiftlerinin de tercih ettiği bir tatil destinasyonu’dur.


Kos adası Tıbbın atası Hipokrat’ın adası olarak bilinmektedir. Kos adasında antik yunan kalıntıları, temiz ve doğal plajları, Venedik ve Osmanlı’dan kalan tarihi kültürde bulunmak ile birlikte, yunan mutfağının tadını çıkartabilme imkanı da mevcuttur.

Kos Adasında Gezilecek Yerler

 

Kos Adasının Antik Başkenti, Kefalo

 

Kos Adası Antik Şehri

Kos Adası Antik Şehri

 

Kefalo, kos adasının antik başkenti ve tepede kalan bir kasaba olarak göz önünde bulunmaktadır. Günümüzde, tarihi mimarisi, bozulmamış lokal dokusu ile görülmeye değer güzelliğini korumaktadır. Kamari köyü ise, kefalo’dan 1 km uzaklıkta olan 5.yüzyıldan kalma St.Stephen Bazilikası hala heykel ve tarihi kalıntıları ile bulunmaktadır.

 

Kos Adası Merkezi Kos Kasabası

 

Kos Kasabası

Kos Kasabası

Kos kasabası limanı girişinde Osmanlı döneminden kalma kale ve liman kasabasına Palmiye köprüsü ile bağlanmaktadır. Dünyanın en eski ağaçlarından birisi olduğuna inanılan, Hipokrat’ın Çınar ağacı kasabada bulunmaktadır. Hipokrat derslerini, bu çınar ağacının altında verdiği söylenir. Arkeolojik müzesi Eleftherias meydanında yer alan müze bölgedeki en değerli ve önemli arkeolojik eserlere yer vermektedir. Yunan döneminden kalma Antik tiyatro ve Agora’da bu kasabada görülmeye değer yerlerdendir.

Kos Adası Plajları

 

Kos Adası Plajları

Kos Adası Plajları

Kos adası plajlarındaki kulüpler diğer yunan adalarındaki plajları aratmamaktadır. Adanın en eğlenceli plajı Paradise Beach, yeni nesil alternatif plaj ise Artemis Heaven ( Lambi Plajı) olarak gösterilmektedir. Ada halkının gözde plajı ise Mylos Beach Bar (Lambi Plajı) ve Agios Fokas Beach Bar (Agios Fokas Plajı)’dır.

Kos Adası Mutfağı ve Restorantları
Kos Adası Restoranları

Kos Adası Restoranları

Yunan mutfağını keşfetmek isteyen ve Kos adası tatilinde yunan mutfağını tatmak isteyenler için Kos kasabası içinde Spitaki restoranı, bir plaj restoranıdır. Geleneksel lezzetleri sunan Pote tin Kyriaki, Kos kasabasında yer alan en eski ve en iyi “Ouzeria” lokanta olarak bilmekte ve geleneksel yunan lezzetleri dillere destan bir ün yapmıştır. Psalidi plajında yer alan Nestoras Taverna ise yunan mezeleri ve deniz mahsulleri sunan bir geleneksel lokantadır.

Kos adasında tatil, yaz ayında güzel bir tatil geçirmeniz tercih edilecek tatil yerlerindendir. Kos adası, doğal, kültürel ve tarihi dokusu ile deniz, kum, güneşinde tadını çıkartabileceğiniz en popüler yunan adalarından’dır. Gurme isimler tarafından yakından takip edilen yunan mutfağını yerinde tatma fırsatını da Kos adasında kaliteli ve organik ürünlerle tadabilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
En Popüler Yunan Adası, gurme, Kefalo, Kos Adası, Kos Adası Plajları, Kos Adası Restorantlar, Kos Adası Tatili, Kos Adasında Gezilecek Yerler, Kos Kasabası, Yunan Mutfağı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları