Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ege’nin Balayı Cenneti Yunan Adası Santorini

23 Mayıs, 2017 | 16:21
Santorini Adası

Santorini Adası

 

Ege’nin Balayı Cenneti Yunan Adası Santorini

Santorini adası, Yunan adaları arasında en çok ilgi görenlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Ege’nin balayı cenneti Santorini, gün batımı ve doğal manzarasının yanı sıra, kültürel mirasıyla da bilinen bir ada. Adaya her yıl dünyanın her yanından milyonlarca turist ve balayı çifti gelmekte. Adanın en etkileyici özelliği volkanik aktivitelerden oluşması ve bu olayların sonucunda adanın belli yerlerinde doğal güzelliklerin ön plana çıkması. Balayı çiftlerinin tercihi ise Santorini kraterine kurulan konaklama yerlerini seçmesi çünkü muhteşem bir gün batımını buradan izlemek mümkün. Ayrıca Santorini Şarapları dünyaca ünlü tanınmış şaraplardır. Güzel bir akşam yemeğinde Santorini’nin eşsiz şaraplarını tatma imkanı bulabilir veya üretim yerlerini ziyaret ederek de tadım yapmanız mümkün. Santorini romantik dakikaların ve güzle bir balayının geçirileceği bir ada olma özelliğinin yanı sıra, gece hayatında da ünlü bir yunan adasıdır.

 

Santorini’de Gezilecek Yerler İse;

Santorini adasında gezilecek yerler, Santorini tatilini güzel geçirebilecek ziyaretçilere özel olarak seçilen, Santorini adasının ünlü yerleridir.

Santorini’de Doğal Koy; Amudi Koyu

Santorini Amudi Koyu

Santorini Amudi Koyu

Doğal bir kalderanın kırmızı ve mavinin buluştuğu noktada olan bir sahildir. Ufak balıkçı restoranlarının olduğu koyda, ayrıca denize girme imkanı da bulunmaktadır. Adanın en ünlü koylarından biridir.

Santorini’nin Ünlü Köyü; İmerovigli Köyü
Santorini İmerovigli Köyü

Santorini İmerovigli Köyü

Santorini adasının en ünlü köylerinden biri olan İmerovigli köyünde gün batımı ile ünlenmiş köyde, venedik kalesi kalıntıları da mevcuttur.

Santorini Şaraplarının Tarihi; Şarap Müzesi

 

Santorini Şarap Müzesi

Santorini Şarap Müzesi

Santorini’nin şaraplarından tatmak ve nasıl üretildiğine yakından tanıklık etmek için Santorini şarap müzesini ziyaret edeceğiniz yerlerdendir.

Santorini adası tatilini düşünenlerde, Santorini otellerinin manzarası turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Odalarının özel dizaynları ve adanın en yüksek bölgesinde olması konaklayan turistlerin beğendiği en önemli özellikleridir.

Santorini Otelleri

Santorini Otelleri

Yunanistan’ın Santorini adası, Balayı çiftleri tarafından tatil planlarında tercih etmektedirler. Ada’nın turistler tarafından popüler olması ve her yıl bir çok turistin ziyaretine ev sahipliği yapan Santorini Adası için (WTS) World Travel Service ise özel fırsatlar sunmaktadır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı Cenneti Santorini, Santorini, Santorini Adası, Santorini Şarapları, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları