Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Egeli turizmciler tanıtım atağına başlıyor

05 Eylül, 2011 | 10:33

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) 2012 yılı turizm mevsimi hazırlıklarını şimdiden başlattı.

ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle yurt içi ve yurt dışı tanıtım etkinliklerinde yer alacaklarını, yabancı tur operatörlerini ve medya mensuplarını İzmir’de ağırlayacaklarını söyledi.

İşler, Başkan Yardımcısı Bülent Tercan ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda bir dizi görüşmelerde bulundu. 2012 yılı turizm mevsimi hazırlıkları için kolları sıvayan İşler ve Tercan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özarslan, Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ile görüştü, bakanlık bürokratlarıyla bir araya geldi.

ETİK Başkanı İşler, Bakanlık yetkililerinden 2012 yılı İzmir ve Ege turizminin pazarlanması çabalarına destek istediklerini, isteklerinin olumlu karşılandığını belirtti. İşler, yurt dışı fuarlara katılım, yabancı tur operatörlerine yönelik çalıştaylar düzenlenmesi, Living İzmir, sağlıklı beslenme, Ege mutfağının tanıtılması gibi etkinliklerin desteklenmesi konusunda mutabakata vardıklarını dile getirdi. İlk kez Mart ayında Frankfurt’ta düzenlenen çalıştayda Alman tur operatörleriyle bir araya geldiklerini hatırlatan Mehmet İşler, bu çalıştayda Akdeniz çanağının önemli bir destinasyon olduğunu, bunun için de İzmir’in çok önemli bir yere sahip olduğunu anlatma imkanı bulduklarını söyledi. İşler, sözlerini şöyle sürdürdü: “Alman tur operatörlerinden Ege’yi ve İzmir’i keşfetmelerini, 2012 programlarına Ege’yi ve İzmir’i koymalarını istedik. Yapılması gerekenleri belirlemek ve yol haritası çizmek için Almanya’daki tur operatörlerini İzmir’deki çalıştaya çağırdık. Bu çalıştayı Eylül ayının ikinci yarısında ya da Ekim ayı başında İzmir’de gerçekleştireceğiz.”

İngiltere, Almanya, Hollanda, Rusya, Kazakistan ve İsviçre’de benzer çalıştaylar düzenlenmesi konusunda Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerinden destek sözü aldıklarını belirten ETİK Başkanı Mehmet İşler, Kazakistan dışındaki tüm etkinliklerde ETİK’in destekleneceğini söyledi. Living İzmir 2012’nin çalışmalarına başladıklarını anlatan İşler, konuyla ilgili şu görüşleri dile getirdi: “Mayıs ayında gerçekleştirilen Living İzmir etkinliğinde ve sonrasında yabancı medya mensuplarını İzmir’de ağırladık. Etkinlik meyvelerini vermeye, İzmir’e ilişkin haberler yabancı medya organlarında yer almaya başladı. İzmir’e en az nüfusu kadar turist getirme hedefimiz doğrultusunda Living İzmir projesi genişletilerek devam edecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile 2012 yılında gerçekleştirilecek etkinliğin çalışmalarına da şimdiden başladık.”

Hot-Affiliates Reklamları

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bülent Tercan, Ege bölgesi otel, Ege turizm, Egeli turizmciler, ETİK, ETİK Başkanı Mehmet İşler, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mehmet İşler, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları