Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ege’de Yelkenler Yarışacak

08 Haziran, 2017 | 20:05
İzmir Arkas Aegean Link Regatta

İzmir Arkas Aegean Link Regatta

 

Ege Denizinde, Arkas Holding’in Katkılarıyla Düzenlenecek Olan, Türkiye’de Denizcilik ve Su Sporlarının Gelişmesi Gerektiği İnancıyla, İzmir’de Yelken Yarışları Gerçekleşecek

Arkas spor kulübü’nün ana branşlarından olan yelken sporuna tam destek vermeye devam eden Arkas, İzmir’de iki yelken yarışı düzenleyecek. Ağustos ayında yapılacak Arkas Aegean Link Regatta’ya ilk yıl 500 sporcunun katılması beklenirken eylül ayında ise İzmir Körfezi 15 yıl sonra ilk defa yelken yarışıyla hareketlenecek.

İlk yarış 24-27 Ağustos tarihlerinde Çeşme yarımadası ve Sakız adasını kapsayacak olan Arkas Link Regatta olacak. Yurt dışından katılımcıların da yer alacağı bu önemli yarış Ege Denizini hareketlendirecek. Yarışın rotası ise, Ilıca Körfezinden, Çeşme Merkezinden, Ovacıktaki plajlardan ve Sakız Adasından geçilecek şekilde düzenlendi. 40-50 arasında yelkenlinin ve 500 sporcunun yarışmaya katılması bekleniyor.

 

İzmir Körfezi Yelkenlere Ev Sahipliği Yapacak

 

İzmir Arkas Aegean Link Regatta

İzmir Arkas Aegean Link Regatta

 

2017 yılındaki ikinci önemli yelken yarışının ise 23-24 Eylül tarihlerinde uzun yıllardır büyük bir yelken organizasyonuna ev sahipliği yapmayan İzmir Körfezinde gerçekleştirilecek. Her yaştan 600 sporcu İzmir Körfezinde görsel şölen sunması bekleniyor.

 

Arkas Bisiklet Turu İzmir

Arkas Bisiklet Turu İzmir

 

Aynı tarihlerde Arkas Holding’in sponsor olduğu bir başka etkinlik olan “UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu” Bergama-Selçuk arasında gerçekleştirilecek. Bergama’daki Akropol’den Selçuk’taki Efes Antik Şehri’ne kadar olan 184 kilometrelik mesafeyi 300 Amatör bisiklet sporcusu pedal çevirerek aşacak. Dünya Mirası Listesinde yer alan iki ilçe bisikletle birbirine bağlanacak. Bisiklet Turu kapsamında 23 Eylül 2017 Cumartesi akşamı Bostanlı Rekreasyon alanında bir de konser düzenlenecek.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arkas Aegean Link Regatta, Çeşme, Ege Denizi, İzmir, Sakız Adası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları