Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ege Palas Oteli satıldı

01 Kasım, 2010 | 18:38

İzmir’in önemli otellerinden biri olan Ege Palas, 3. İcra Müdürlüğü’nde yapılan ihalede 19 milyon 500 bin liraya, Ankara ve Elazığ merkezli Açılım İnşaat Ticaret Sanayi Ltd.Şti.’ye satıldı.

Otelin eski sahibi Kemal Zorlu ise satışın düşmesi için itirazda bulunduklarını söyledi.

Mazhar Zorlu Holding bünyesindeki Ege Plast ve Ege Yıldız şirketlerinin İş Bankası’na olan 10 milyon liralık borcuna karşılık ipotek verilen Alsancak semtindeki Ege Palas Oteli, borçların ödenmemesi sebebiyle İzmir 3. İcra Müdürlüğü tarafından satışa çıkarıldı. Bin 879 metrekare alan üzerine kurulu, 21 katlı ve 116 odalı otelin ihalesine, avukatları aracılığıyla biri banka olmak üç alıcı girdi. 18 milyon 452 bin 310 lira muammen bedeli bulunan otelin açık arttırması. 11 milyon 110 bin lirayla başladı. Sonuçta Açılım İnşaat, 19 milyon 500 bin lira bedelle satın aldı. Ege Palas Genel Müdürü Sevda Zorlu ise yıkım kararı bulunduğunu ve bina üzerinde yapılacak her tür işlem için Kültür Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’ndan izin alınması gerektiğini hatırlatarak, buna rağmen alıcı çıkmasının kendisini şaşırttığını ifade etti. Zorlu, otelin binasının satıldığını, işletmenin eskisi gibi devam edeceğini vurgulayarak, organizasyon planınlarında değişiklik olmayacağını savundu.

İş Bankası’nın avukatları ise finansal yeniden yapılandırma sistemi içinde yer alması sebebiyle satışın KDV’den muaf yapıldığını, bunun da ihaleye ilgiyi arttırdığını belirtti. 15 milyon lira civarında beklenen ihalenin 19 milyon liraya sonuçlanmasının, beklentilerin üzerinde olduğunu ifade ettiler.

Ege Palas Oteli, Mazhar Zorlu Holding bünyesinde kuruldu. Kemal ile Nafiz Zorlu kardeşlerin 2003 yılında işlerini ayırmasıyla Nafiz Zorlu’nun yönetimindeki şirketlerde kaldı. Otel, Kemal Zorlu yönetimindeki Ege Plast ve Ege Yıldız’ın İş Bankası’na ve taksitlendirmeye giren borçlarındaki ödeme aksaklıkları sebebiyle daha önce de ihaleye çıkarılmış ancak ödeme yapılması sebebiyle ihale gerçekleşmemişti. İhaleyi kazanan Açılım İnşaat’ın, Elazığ ve Ankara’da merkezleri bulunan Açılım Grubu’nun iştiraki olduğu belirtildi. Ülke genelinde çeşitli karayolu ve demiryolu inşaatlarını tamamlayan grubun akaryakıt istasyonları da bulunan şirketinin yetkilileri, basına açıklama yapmak istemedi.

Mazhar Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu ise Ege Palas Oteli’nin satışının düşmesiyle ilgili kanuni işlem başlattıklarını bildirdi. Zorlu, yaptığı yazılı açıklamada otelin satış işlemiyle ilgili eksiklikler bulunduğunu öne sürerek, İş Bankası’na ödeme planı sunmalarına rağmen böyle bir satış yapıldığı için kanuni haklarını kullandıklarını söyledi.

Bu arada Ege Palas Oteli’nin altındaki alışveriş merkezi ve içindeki dükkanların da 26 Kasım 2010’da İzmir 3. İcra Müdürlüğü tarafından ihaleyle satılacağı belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ege Palas Oteli, Ege Palas Oteli Haberleri, Ege Palas Oteli satıldı, Mazhar Zorlu Holding, Mazhar Zorlu Holding Haberleri, Nafiz Zorlu, seyahat gazetesi, tatil gazetesi, turizm gazete, turizm gazeteleri, Turizm Gazetesi, turizm siteleri, turizm tatil gazetesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları