Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Edirne’de Bulgar ve Yunan turiste veresiye defteri açıldı!

17 Kasım, 2018 | 12:32

Edirne'de Bulgar ve Yunan turiste veresiye defteri açıldı!

Edirne’de Bulgar ve Yunan turiste veresiye defteri açıldı. Edirne esnafı, alışverişe gelen Yunan ve Bulgar turistlerin parası yetmemesi üzerine çareyi veresiye defteri açmakta buldu.

Türkiye’nin Yunanistan ve Bulgaristan sınırında bulunan ili Edirne’nin 15 yıllık sosyete pazarına alışverişe gelen Yunan ve Bulgar turistlerin paraları yetişmeyince pazar esnafı veresiye satış yapmaya başladı.

Edirne’de Bulgar ve Yunan turiste veresiye defteri açıldı

Kurda yaşanan dalgalanmalar nedeniyle Türk Lirası karşısında değer kazanan döviz, turistleri Türkiye’de alışveriş yapmaya yöneltiyor.

Durum böyle olunca da muhtemelen dünyada ilk kez Türkiye’de yaşanan ‘Turiste veresi’ olayı ortaya çıkıyor. Habertürk’te yer alan habere göre, Edirne’nin sosyete pazarı Ulus’a akın eden Yunan ve Bulgarların imdadına yetişen esnaf gelen talep ve yoğunluğa cevap verebilmek için oldukça ilginç bir yola başvurdu. Pratik çözümler oluşturan pazar yönetimi dil sorununu çözmek için Yunanca ve Bulgarca el sözlükleri hazırlattı.

WTS ile Yunanistan Turları’nın keyfini çıkarın!

Yunanistan ve Bulgaristan‘dan gelen turistlerin yoğun alışverişinde paraları yetişmeyince bir sonraki hafta ödemeleri için sosyete pazarı esnafı veresiye defteri tutmaya başladı.

Samimiyet ilerledi, veresiye defteri açıldı!

Yunanistan ve Bulgaristan’dan alışveriş yapmaya gelen turistlerle samimiyeti ilerleten, adeta akraba gibi olan Edirne esnafı durumdan oldukça memnun.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, “Euro ve levanın yüksek olması nedeniyle çok yoğun şekilde Bulgaristan ve Yunanistan’dan pazara gelen misafirlerimizle samimiyet oluştu, akraba gibi olduk. Hatta ürünlerde açık hesap bile veriyoruz.

Örneğin, 300 levalık ürün alıyorlar, 200 levası var 100 levası yetmiyor. Biz de diyoruz ki, haftaya getirirsin, diğer hafta getirirsin. Bu da onlarda samimiyeti ve güveni arttırıyor. Veresiye defteri açtık” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bülent Reisoğlu, Bulgar Turist, Bulgaristan, Edirne Esnafı, sosyete pazarı, Ulus Pazarı, Veresiye defteri, Yunanistan, Yunanlı Turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları