Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

e-Vize uygulaması başladı

25 Nisan, 2013 | 14:23

e-Vize uygulaması başladı e-Vize uygulaması başladı/Turizm Haberleri

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Turizmde dünyada 6. konumdayız. Mal ihracatından sonra en büyük gelir kalemimiz turizm. Bu konuda Türkiye’ye gelen misafirlerin hayatlarını ne kadar kolaylaştırırsak, ülkemiz kazanacak” dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanlığında, elektronik vize (e-Vize) konusunda basın toplantısı düzenledi.

Şimşek, burada yaptığı konuşmada, e-Vize uygulamasının, kamunun verimli çalışabileceğini, etkin ve kaliteli hizmet sunabileceğini dünyaya örnek olacak bir sistemle gösterdiğini söyledi.

Maliye Bakanlığı olarak kendilerinin de bu programın bir partneri olmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Şimşek, şunları kaydetti:

“Maliye’de bir zihniyet devrimi yaşanıyor. Biz de şimdi beyannamelerimizin yüzde 99’unu elektronik olarak alıyoruz. Hemen hemen tüm işlemleri elektronik ortama taşıyoruz. Yakında elektronik defter, elektronik fatura, elektronik denetim… Her şeyi biz elektronik ortama taşıyacağız. Dışişleri Bakanlığımız da gerçekten çağın bir adım ötesinde.

Bu çok önemli Türkiye için. Çünkü turizmde dünyada 6. konumdayız. Mal ihracatından sonra en büyük gelir kalemimiz turizm. Bu konuda Türkiye’ye gelen misafirlerin hayatlarını ne kadar kolaylaştırırsak, ülkemiz kazanacak. Bu açıdan çok önemli bir adım. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.”

“Türkiye’ye vize uygulayan ülkeler ciddi şekilde azaldı”

Uzun yıllar kendisinin de yurt dışında yaşadığını ve vize almanın sıkıntılarını çok iyi bildiğini anlatan Şimşek, atılan bu adımların, Türkiye’nin geldiği noktayı göstermesi açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

Bakan Şimşek, Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’ye vize uygulayan ülkeler de ciddi bir şekilde azaldı. Ben inanıyorum ki bu istikrarla, bu güvenli Türkiye yoluna devam ettiği müddetçe çok kısa bir süre içinde birçok ülke bizim turistleri çekmek için bu sistemleri kurgulayacak ve Türkiye’den turist çekmek için epey uğraş verecekler” diye konuştu.

“Dünyada kesin olan iki şey var”

Maliye Bakanı Şimşek, bir gazetecinin, “Vatandaşların talep etmeleri halinde alacakları ikinci pasaport için harç ödenecek mi” sorusunu da “Biz değerli kağıtlardan tabii ki harç alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz. Dünyada kesin olan iki şey var. Ölüm ve vergiler” şeklinde yanıtladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı, E-vize uygulaması, E-vize uygulaması başladı, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye e-Vize uygulaması, Vize, vize almak,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları