Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Düşen uçakta Türk yolcular var

17 Mayıs, 2010 | 17:25

Afganistan’da Pamir Havayolları’na ait 38 yolcu ve 5 mürettebatlı  yolcu uçağının düşmesi şok etkisi yarattı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı düşen uçakta 2 çalışanının bulunduğunu bildirirken, enkazına henüz ulaşılamayan uçaktaki toplam Türk yolcu sayısının 3 olduğu iddia edildi.

Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Zemaray Başari, Reuters ajansına yaptığı açıklamada, 38 yolcu ve 5 kişilik mürettebatın bulunduğu uçağın Salang Geçidi’nde düştüğünü söyledi. Başari, NATO öncülüğündeki birliklerden, insansız uçaklarla enkazın yerini belirlemeye yardım etmelerinin istendiğini belirtti.

NATO öncülüğündeki birliklerin bir sözcüsü de enkazı aramak üzere bir uçak gönderildiğini bildirdi. Kunduz’dan havalanan ve Kabil’e giden Sovyet yapımı Antonov 24 tipi uçağın önce kaybolduğu bildirilmiş, daha sonra Kabil’e yaklaşık 100 kilometre mesafede düştüğü kaydedilmişti.

Kazanın nedeni olarak hava koşullarının etkili olabileceği ifade ediliyor. Düşen uçaktaki toplam Türk yolcu sayısının 3 olduğu iddia edildi.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afganistan Başkenti Kabil, Afganistan Yolcu, Afganistan Yolcu Uçağı, Düşen Uçak Türk Yolcu, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türk Yolcular, Yolcu uçağı, Yolcu uçağı düştü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları