Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Dünyaya Paris’ten bakmaya başladım”

29 Nisan, 2015 | 06:48

Ünlü şarkıcı Nükhet Duru, seyahat alışkanlıklarına dair verdiği röportajında Fransa’nın başkenti Paris’e olan düşkünlüğünü anlattı.

Nükhet Duru şöhreti yakaladığı ilk yıllarda Paris’le tanıştı. Ama ne tanışmak? Kendi deyişiyle bir süre dünyaya Paris’ten baktı. Nereye giderse gitsin hep yolculuğun sonunda ayakları onu yeniden Paris’e taşıdı.

Hürriyet’ten Hakan Gence’nin sorularını yanıtlayan Nükhet Duru, seyahat alışkanlıkları hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Tam bir Paris aşığı olan Nükhet Duru, Aşıklar Şehri hakkındaki deneyim ve izlenmlerini şöyle anlatıyor:

Seyahat ettiğiniz yerler arasında en unutumadığınız şehir hangisiydi?

Elbette Paris.

Neden bu kadar net?

Oraya gittiğim dönemde yeni star olmuştum. Ama bir karar alarak dil kursuna yazıldım. Ve dünyaya Paris’ten bakmaya başladım.

Neler gördünüz?

Sanatı, tarihi, bir sanatçının neleri anlaması gerektiğini algıladım. Ve her işimin ara döneminde üç ay kurslara devam ettim. Ardından tabii başka şehirleri de gezmeye başladım. Ama yaptığım her yolculuğun sonunda soluğu yeniden Paris’te almaya başladım.

Paris’te nereleri tavsiye edersiniz?

Saint Germain, Montmartre ve Les Halles bana hep çekici geldi.

Kafe ve restoranlar…

Paris’te her yer kafe ve restoran. Benim tercihim eski dokuya sahip olan, içinde anılar barındıran mekânlar. Çünkü hayalciyim ve o dokular beni eski dönemlere döndürüyor.

En sevdiğiniz 5 şehir?

Paris, Viyana, Londra, New York, Madrid.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Nükhet Duru, Nükhet Duru fransa, Nükhet Duru fransa paris, Nükhet Duru haberleri, Nükhet Duru kimdir, Nükhet Duru paris, Nükhet Duru paris turu, Nükhet Duru şarkıları, paris fransa, Paris Turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları