Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın Tarihi Kentleri Bursa’da Buluşuyor

20 Eylül, 2017 | 18:16

Bursa Dünya Tarihi Kentler Konferansı

 

Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin 16’ncı konferansı, Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bursa’da gerçekleştirilecek

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Dünya Tarihi Kentler Birliği yönetim kurulu toplantısı, Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Dünya Tarihi Kentler Birliği Yönetim Kurulu üyelerini Bursa’da buluşturan programda, 2018 yılında Bursa’da gerçekleştirilecek olan organizasyonla ilgili bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı

Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin Avusturya’da organize edilen 15’inci konferansında, birliğin 2 yılda bir gerçekleştirdiği büyük buluşmanın Bursa’da yapılması kararlaştırmıştı. 63 ülke ve bölgeden 113 üye kentin bulunduğu birliğin 16’ncı buluşması, 7 ila 9 Eylül 2018 tarihleri arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenerek, küreselleşmenin kültür ve yaşam biçimine etkileri görüşülecek.

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık’ın birlik üyelerine Bursayı tanıttığı toplantıda Bursa’nın sahip olduğu değerler hazinesi ile ülkenin en ayrıcalıklı şehirlerinden biri olduğunu söyledi. Karlık, “Büyükşehir Belediyesi olarak tarumar olmuş, kaderine terk edilmiş, ilgi ve alaka bekleyen değerlerimizin ilk günkü heybetleriyle şehrimize yeniden kazandırılması için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Önceleri her gün önlerinden geçip de fark etmediğimiz yapılar, restorasyon çalışmaları sonrası fark edilen, hissedilen mekanlar olarak Bursa’ya yeniden kazandırılıyor” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Karlık, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Bursa ile şehirdeki tarihi ve kültürel mirasın, dünyanın farklı ülkelerinden gelen katılımcılara tanıtılması adına da organizasyonun büyük bir fırsat olacağını söyledi. Dünya Tarihi Kentler Birliği Genel Sekreteri Shigenori Shibata ise 2018 yılında 16’ncı konferansın Osmanlı’nın ilk başkenti Bursa’da yapılacak olmasının mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

 

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Dünya Tarihi Kentler Birliği, UNESCO,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları