Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın KOBİ’si İstanbul’da bir araya geldi

11 Haziran, 2013 | 10:31

Dünyanın KOBİ’si İstanbul'da bir araya geldi Dünya Ticaret Merkezleri Birliği CEO’su ve Futurallia Başkanı’nın katılımıyla İstanbul’da düzenlenen KOBİ’lere yönelik iş forumu Futurallia İstanbul 2013’te, Türkiye ekonomisi ile ilgili güven mesajları verildi.

Dünyanın KOBİ’lere yönelik en büyük eşleştirme ve iş geliştirme forumlarından kabul edilen Futurallia’nın on sekizincisi tarihinin en yoğun katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti.

1990 yılından itibaren her sene Avrupa ve Amerika’nın çeşitli kentlerinde düzenli olarak gerçekleşen Futurallia’nın en önemli özelliği, dünyaya açılmak isteyen ve küresel büyümeyi hedefleyen KOBİ’leri bir araya getiriyor olması.

Bu yıl ülkemizde on sekizincisi gerçekleşen etkinlikte 26 ülkeden 860’dan fazla katılımcı yerini aldı. Katılımcı sayısına ve İstanbul’a duyulan ilgiye dikkat çeken yabancı katılımcılar, Türkiye ile ilgili önemli mesajlar verdi. Dünya Ticaret Merkezleri CEO’su Eric Dahl ve Futurallia Başkanı Dominique Lenoir yaptıkları konuşmalarda Türkiye’de ekonomik olarak büyük potansiyel gördüklerini ve son günlerde yaşanan olayların da demokrasi anlamında hareketlenme olduğunun bir göstergesi olduğunu ifade ettiler.

Dünya Ticaret Merkezi Birliği CEO’su Eric R. Dahl: “Türk KOBİ’leri ve Türkiye ile yapılan ticareti önemsiyoruz”

Dünya Ticaret Merkezi Birliği CEO’su Eric R. Dahl, 1970 yılında kurulan ve kar amacı gütmeyen bir yapısı olan Dünya Ticaret Merkezlerinin 100’den fazla ülkede temsilcilikleri olduğunu ve 300’den fazla bölgede faal olarak çalışan küresel bir ağ olduğunu ifade ederek Türkiye’nin bu ticaret ağının en önemli oyuncularından biri olduğunu vurguladı.

Sözlerine “Uluslararası ticaret, gelişimin en önemli göstergesi. Biz de bu nedenle KOBİ’lere odaklanıyoruz. Tüm dünyada büyümeyi ve özellikle büyümekte olan piyasalara katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle Türkiye’deki KOBİ’ler ve Türkiye ile yapılan ticareti son derece önemsiyoruz. Ağımızın çok önemli ve değerli bir merkezi olan İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde, uluslararası dev bir organizasyonun gerçekleştirilmesi de Türkiye’nin önemini vurguluyor.” dedi.

Futurallia Başkanı Dominique Lenoir: “Türkiye ekonomi dünya ticareti için büyük potansiyel taşıyor”

Futurallia İstanbul 2013’te 2 gün boyunca gerçekleşen toplam 8600 iş görüşmesinde, her 4 görüşmeden 1’inin somut olarak iş ortaklığına dönüşeceğine inandığını dile getiren Dominique Lenoir, “Bugün Türkiye’de 18.’si düzenlenen KOBİ’lerin dünyaya açılmasında etken Futurallia’nın rekor sayısıda katılımcıya ulaşmış olmasının küresel ekonomide Türkiye ve Türkiye ile beraber büyüyen pek çok Fransız firma var. Futurallia İstanbul 2013’ün, Fransız ve Türk firmaların ile yeni iş ufuklarına açılacağına inanıyorum.” dedi.

Fransız Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Andre Morcon: “Ülke yeni bir rüzgarı solumakta ve bu rüzgar insanları birleştirmekte”

Fransız girişimciler olarak Futurallia İstanbul 2013’e katılmaktan çok mutlu olduklarını ifade eden Andre Morcon, “Biz Türklerle çalışmayı arzu eden girişimcileriz. Bugün Türkiye ve dünyanın pek çok yerinden gelen dostlarımızla verimli iş görüşmeleri yapacağımıza, halklar arasındaki kardeşliğin bu etkinlikle daha da pekişeceğine inanıyorum.” dedi.

KOBİ’lerin dünyada ne kadar önemli bir iş ortağı olarak göründüğünün en somut göstergesidir. Bu görüşmeler sonucunda ortaya çıkacak olan iş birlikleri ise ülkeler arasındaki ticaret için etkin bir platform oluşturmaktadır.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Andre Morcon, Dünya Ticaret Merkezleri BirliğiDünya Ticaret Merkezleri Birliği, Futurallia, Futurallia Başkanı Dominique Lenoir, Futurallia İstanbul, Futurallia İstanbul 2013, KOBİ, kobiler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları