Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın ikinci büyük kargo uçağı Bursa’da

11 Nisan, 2018 | 11:03

Dünyanin ikinci buyuk kargo uçagi Bursada

Dünyanın ikinci büyük kargo uçağı olan Antonov, Bursa Yenişehir Havalimanı’na indi. Dev kargo uçağı cam üreticisi bir şirket için 3 milyon euroluk makine getirdi.

Dünyanın ikinci büyük kargo uçağı olan Antonov, Bursa Yenişehir Havalimanı’na indi. Dev kargo uçağı cam üreticisi bir şirket için 3 milyon euroluk makine getirdi.

Dünyanın en büyük uçaklarından biri olan Antonov An-124 100 tipi kargo uçağı, 3 milyon euroluk makine ile Bursa Yenişehir Havalimanı’na indi.

Ukrayna menşeli Antonov Havayolları’na ait dev uçak, Bursa’da bulunan bir cam üreticisi bir firmanın 3 milyon euro değerinde üretim makinesi getirdi.

Dünyanın ikinci büyük kargo uçağı Bursa’da

Cam firmasının anlaşmalı olduğu Arkas Lojistik’in sorumlusu Hatice Çakıcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, uçağı müşterilerinin acil bir ihtiyacından ötürü Malezya’dan getirdiklerini belirtti.

Çakıcı, bu seyahatin zor ve uzun süren bir çalışma ile tamamlandığını belirterek, “Tüm fizibilitesi ve hayata geçirilme süreci bir iki ayımızı aldı. Çok şükür başarılı bir şekilde operasyonu tamamladık. Uçak, Malezya’dan buraya iki defa aktarma ile geldi. aktarmalar Hindistan ve Türkmenistan’da gerçekleşti.

Yaklaşık 1.5 günlük bir yolculuk oldu. Antonov An-124 100 aynı zamanda dünyanın en büyük ikinci kargo uçağı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Yenişehir Havalimanı’na bu çalışmalarda bize destek olduğu için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Antonov’un boş ağırlığı 175 ton!

Boş ağırlığı 175 ton olan ve maksimum 405 ton kalkış ağırlığına kadar ulaşabilen Antonov An-124 100 uçağı, helikopter, tank, uydu ve büyük tonajlı malzemelerin uzun menzilli teslimatları için üretildi.

Özel şirketlerce de kiralanabilen bu dev uçak sadece sayılı havayolu şirketlerinde bulunuyor ve kargo bölümü kapasitesi sayesinde çok büyük boyutlardaki nesneleri de taşıyabiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
An-124 100, Antonov, Antonov Havayolları, Arkas Lojistik, Bursa Yenişehir Havalimanı, Dünyanın ikinci büyük kargo uçağı, Hatice Çakıcı, Ukrayna,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları