Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın Enerji Noktaları

13 Ocak, 2014 | 09:30

chakras-earth

Dünyanın da evrende canlı olduğunu düşünerek, her canlı yaratık gibi enerji noktaları olduğu düşünüldü ve özellikle Doğu felsefesinin ilgilendiği alanlardan biri olan çakraları hesaplandı. Dünya’nın çakra merkezleri harita üzerinde gösterildi ve bu bölgeler, çakraların tanımlarıyla karşılaştırıldığında oldukça şaşırtıcı sonuçlar verdi. Araştırmanın en güzel yanlarından biri de insanların kişisel çakra çalışmalarını geliştirmek için bu noktalara seyahat ederek kendi deneyimlerini artırabilecek olmaları.

Dünya’nın 7 enerji noktası, 7 çakrası

1. Çakra: Kuzey Amerika Shasta Dağı

Muladhara adı verilen 1. çakra yani kök çakrasının Dünya üzerinde Kuzey Amerika’da yer alan Shasta Dağı olduğu hesaplandı. Kırmızı renk ile tanımlanan bu çakranın bulunduğu dağ da yeryüzünün en büyük patlamalarının yaşandığı sıra dışı bir enerji alanı. Shasta Dağı adeta patlamaların haşarı çocuğu olarak görülüyor ve geleneksel yaşam anlayışıyla kutsal bir yer olarak kabul ediliyor. Buraya yapılan gezilerde kültürel deneyimlerin yanı sıra dini ve tıbbi çalışmalar da hazırlanıyor.

2. Çakra: Bolivya/ Peru Titicaca Gölü

Svadhisthana adı verilen 2. çakranın evi ise Titicaca gölüdür. Turuncu renk ile bağdaştırılan göl, Peru ile Bolivya arasında yer almaktadır. Tiahuanaco yıkıntılarının olduğu gizemli bölgeye oldukça yakın olan bu dağın çevresindeki antik mimarinin o dönemde nasıl yapıldığı hala bilinmiyor.

3. Çakra: Avustralya Uluru ve Kata Tjuta

Sarı renkle tanımlanan solar pleksus çakrası gezegenimiz üzerinde sarı, turuncu, kırmızı yelpazesinde alev görüntüsüyle dikkat çekiyor. Astronomların özellikle ilgilendikleri bölge için 2020 yılıyla ilgili pek çok efsane dolaşmaktadır.

4. Çakra: İngiltere Glastonbury ve Shaftesbury

Kalp çakrası olarak bilinen ve yeşil renkle ifade edilen Anahata, 4. çakra, Dünya üzerinde İngiltere’nin yemyeşil çayırlarıyla bilinen Glastonbury bölgesinde. Yine kutsal kabul edilen yerlerden biri olan Glastonbury için “İngiltere’nin kalbi” denilmektedir.

5. Çakra: Orta Doğu Sina Dağı Piramitler

Sanskrit adı Vishuddha olan 5. çakra mavı renktedir. Dünyanın pek çok yerinde kutsal kabul edilen piramitlerin olduğu noktada bulunan bölgenin bizi bilince ve farkındalığa taşıyacağına inanılıyor.

6. Çakra: Aeon Merkezi

Üçüncü göz olarak bilinen, indigo rengiyle tanımlanan Ajna, 5. çakra dünyaya sezgi ve geleceği görme yetisi dağıtıyor. Bu bölgenin ilginç bir özelliği de hareketli oluşu. böylece dünya yeni bir çağa girdiği zaman Anja da yer değiştiriyor ve geleceğe yönelik görü yeteneğini başka bir yere taşımış oluyor.

7. Çakra: Tibet Kailash Dağı

Mor renkli taç çakrası, dünyanın kutsal bölgesi Tibet’i gösteriyor. Binlerce yıldır dünyanın en özel yerlerinden biri kabul edilen Tibet, insanları yüksek bilinç seviyesine taşıyan güçlü bir enerji merkezi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
aeon, Bolivya, dünya 7 çakrası, dünya çakra, dünya enerji merkezleri, glastonbury, kailash dağı, kata tjuta, Orta Doğu, Peru, piramitler, shaftsbury, shasta dağı, sina dağı, tibet, titcaca gölü, uluru,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları