Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en yoğun havalimanları belli oldu!

10 Nisan, 2018 | 10:28

dünyanın en yogun havalimanları belli oldu

Dünyanın en yoğun havalimanları belli oldu. İstanbul’un yurt dışına açılan kapılarının başında gelen Atatürk Havalimanı, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi Ocak ayı raporuna göre yolcu sayısı bakımından yüzde 30,3’lük artışla Avrupa yolcu trafiğine en çok katkı sağlayan havalimanı unvanını aldı.

Dünyanın en yoğun havalimanları belli oldu. İstanbul’un yurt dışına açılan kapılarının başında gelen Atatürk Havalimanı, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI EUROPE) 2018 Ocak ayı raporuna göre yolcu sayısı bakımından % 30,3’lük artışla Avrupa’da yolcu trafiğine en çok katkı sağlayan havalimanı olmayı başardı.

Dünyanın en yoğunları Atalanta, Pekin ve Dubai

Türkiye’nin en önemli sınır kapılarından biri olan İstanbul Atatürk Havalimanı, dünyanın en yoğun havalimanları arasında Frankfurt Havalimanı’nın ardından 15. sırada yer alırken, ilk sırayı Atlanta Havalimanı elde etti. İkinci sırada Pekin, üçüncülükte ise Dubai Havalimanları bulunuyor.

Atatürk Havalimanı 2017’de, yolcu trafiği ve üst geçiş dahil 63 milyon 727 bin 448 yolcuya hizmet verirken, uçak trafiği ise 460 bin 777 olarak açıklandı.

2018 yılı üç aylık (Ocak-Şubat-Mart) döneminde ise yolcu sayısı 15 milyon 533 bin 831 olurken, uçak trafiği sayısı ise 108 bin 765 oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ACI Europe, Atalanta Havalimanı, Atatürk Havalimanı, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi, Dubai Havalimanı, Dünyanın en yoğun havalimanı, Frankfurt Havalimanı, Pekin havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları