Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en yaşanılır şehri: Viyana

01 Mart, 2012 | 15:10

Mercer şirketinin yaptığı araştırmaya göre dünya üzerinde 221 şehir arasında yapılan araştırmaya göre Dünyanın en yaşanılır şehri: Viyana

Viyana sanat ve tarihi zenginliği ile her sene milyonlarca turisti ağırlıyor.

Uluslara arası danışmanlık şirketi Mercer tarafından her sene dünyada 221 şehir arasında yapılan araştırmaya göre 2011 yılına Viyana 3. kez dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Üçüncü defa üst üste dünyanın en yaşanılabilir kenti

Uluslarası danışmanlık kuruluşu Mercer her yıl yaşam kalitesini değerlendirmek amacıyla dünyada 221 şehir arasında araştırma yapılan araştırmaya göre 2011 yılında Avusturya’nın başkenti Viyana üçüncü defa üst üste dünyada en yaşanılabilir kenti seçildi.

Şehirler arasında yapılan bu araştırma politik, sosyal ve ekonomik havayı, sağlık hizmetlerini, eğitimi ve toplu taşımacılık, enerji ve su temini gibi altyapı koşullar karşılaştırılarak sonuçlandırılmaktadır. Bunun yanı sıra  araştırmada restoranlar, tiyatrolar, sinemalar, spor tesisleri gibi eğlence imkanlarını, gıdadan arabaya kadar tüketici ihtiyaçlarını ve  yeşil alandan hava temizliği gibi çevre koşullarını göz önünde tutmaktadır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avusturya Başkenti, Avusturya'nın başkenti, Avusturya'nın başkenti Viyana, dünyanın en yaşanılabilir kenti, dünyanın en yaşanılabilir şehirleri, Dünyanın en yaşanılır şehri Viyana, Mercer, Mercer Danışmanlık Şirketi, Mercer Şirketi, Uluslara arası danışmanlık şirketleri, Viyana, Viyana Avusturya, Viyana Kültür, Viyana Mercer, Viyana sanat tarihi, Viyana sanat ve tarihi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları