Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en uzun Noel ağacı Sri Lanka’da

26 Aralık, 2016 | 09:38

Yılbaşı için gezginlerin seçenekleri azalırken vizesiz yılbaşı imkanı sunan ülkelerden biri de Sri Lanka. Sri Lanka bu yıl ismini, dünyanın en uzun Noel ağacıyla da duyurmayı başardı.

NationalTurk’ün haberine göre Sri Lanka, dünyanın en uzunu olduğunu iddia ettiği yapay Noel ağacını dünyaya duyurdu. Cumartesi günü yapılan tanıtım töreniyle yapay Noel ağacı, dünyadaki en uzun ağaç olarak lanse edildi.

Organizatörler, başkent Colombo’da bulunan 238 metrelik ağacın, mevcut kayıt sahibinden 18 metre daha uzun olduğunu belirtti. Ağacın çelik tel çerçevesi, kırmızı, altın, yeşil ve gümüş renginde, 600.000 LED ampul ile boyanmış 1 milyondan fazla doğal çam konisi ile süslenmiş plastik bir ağla kaplı ve 20 metrelik parlak bir yıldızla süslenmiş.

Sri Lanka ve diğer vizesiz yılbaşı turları için tıklayın

Sri Lanka’daki Noel ağacına tepkiler de var. Katolik Kilisesi ağacı “para kaybı” olarak eleştirdi ve fonların yoksullara yardım etmek için daha iyi harcanabileceğini önerdi.

Projenin baş organizatörü Mangala Gunasekara, ağacının mevcut Guinness rekorunu kırdığını ve “Dünyanın en uzun yapay Noel Ağacı” olarak ilan edilmesini umduğunu söyledi.

Şu anda dünyanın en uzun Noel ağacı Çin’in Guangzhou şehrinde bulunuyor.

The Associated Press’e verdiği röportajda eski kriket oyuncusu ve şu anki bakan Arjuna Ranatunga, “Bu sadece dünyaya bir ülke, bir ulus olarak yaşayabileceğimizi göstermek içindir” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
noel ağacı, Sri Lanka, Sri Lanka Noel Ağacı, Sri Lanka yılbaşı, Vizesiz yılbaşı, Yılbaşı Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları