Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en renkli şehri Bangkok

16 Ekim, 2015 | 10:21

tayland Uzakdoğu denildiğinde akla ilk gelen kentlerden Melekler Şehri olarak anılan Dünyanın en renkli şehri Bangkok

Bangkok Turları, Bangkok Nehir Turları, Tayland yemekleri, Bangkok gezi rehberi, Bangkok gece hayatı

Vatan gazetesinden Süha Derbent’in Bannkok Turu için kaleme aldığı yazısı

Bangkok’ta başta ulaşım olmak üzere her şeyin çok uygun fiyatlı, insanların güler yüzlü ve yardımsever olduğunu hemen belirtmeliyim. Bu iki özelliği nedeni ile şehrin her yerini kolaylıkla bulabildim ve çok keyifli günler geçirdim. Bangkok’ta Chaophraya nehri kıyısında bulunan otelim şehrin merkezinde yer alıyordu. Resepsiyondan aldığım harita ve resepsiyon görevlisinin harita üzerindeki tarifleri ile her yeri elimle koymuş gibi kolayca buldum.

bangkok otelleri

Kentte gezip görülecek çok şey var ama benim özellikle bir kaç önerim olacak. Yüzer market hayatınızda göreceğiniz en ilginç yerlerden biri. Şehre biraz mesafesi var ama gittiğinize kesinlikle değecek. Ayrıca yazımda listelediğim tapınakları mutlaka görmelisiniz çünkü onlar da eşi benzeri bulunmayan yapılar. Bangkok’da sadece meyve yiyerek bile yaşayabilirsiniz çünkü her yerde bir çok taze meyve satılıyor. Uzakdoğu denildiğinde akla ilk gelen kentlerden biri Bangkok. Aynı zamanda Tayland’ın en büyük, kalabalık şehri ve başkenti. Kent, Chao Phraya Nehrinin doğu yakasında, Tayland Körfezi’nin yanında 1782 yılında Kral I. Rama tarafından kurmuş.

bangkok tayland

Bugün artık Güneydoğu Asya’nın en hareketli kentlerinden biri. Oldukça kalabalık nüfusuna rağmen dünyanın her ülkesinden insanın akınına uğrayan kent turistik açıdan da popüler. Kentin adı Taycada da Melekler Şehri olarak anılıyor. Kentte bulunan binlerce ve rengarenk tapınak belki de insanda bu duyguyu uyandırılor olabilir. Bangkok’de neredeyse adım başı karşınıza çıkan tapınaklarda dua edebiliriniz.

Günün her saati ciddi bir hareketlilik yaşanan Bangkok’da dışarıdan gelenler için karmaşa gibi görünen bir düzen hakim. Bunu kentte bir süre kalınca anlıyorsunuz. İlk bakışta insanı iten kendine has kokuları, turuncu giysileri ile rahipleri, kanallarda gezen tekneleri ile Bangkok görülmeye değer. Bangkok Fırsat Turları için Tıklayın

Bangkok’ta gezip görülecek yerler

Nehir turu

Nehir üzerinde yapacağınız bir gezi size Bangkok’un en önemli manzaralarını farklı bir atmosferde tatma imkânı tanıyacak. Bu ilginizi çekiyorsa, bir adım ileriye taşıyıp akşam yemeğinizi de yiyebilirsiniz.

bangkok tayland yemekleri Tayland yemekleri

Bangkok’ta Tayland mutfağının tüm örnekleri var. Özellikle kurutulmuş değil taze bitki ve baharat kullanımıyla ünlü olan Tayland mutfağı Khanom Chin adı verilen pirinç makarnasından Tom Yam Kung adındaki karides ve çeşitli otlar içeren çorba türüne, kızarmış böceklere kadar birçok ilginç örneği içinde barındırıyor.

Gece hayatı

Bangkok’un canlılığıyla ünlü gece hayatında her zevke uygun bir şey bulmak mümkün; en çılgın gösterilerden en zarif mekânlara, canlı müzikten gece alışverişine kadar her ne olursa olsun, burada bulmamanız çok zor. Patpong ve Sukhumvit gibi turistlerin yoğun olduğu bölgeler çok canlı.

Egzotik lezzetler

Tayland acı, ekşi, tatlı, baharatlı yiyeceklerle, deniz ürünleri, egzotik meyveler, sos ve çeşni ile anılıyor. Bu mutfakta kırmızı biber, nane, misket limonu, yer fıstığı, Hindistan cevizi başta olmak üzere bu gibi tatların karışımından oluşan farklı lezzetler sunuluyor. Denemenizde fayda var.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bangkok, Bangkok gece hayatı, Bangkok gezilecek yerler, Bangkok Tayland, Bangkok Tayland turu, Bangkok Turu, Melekler Şehri, Melekler Şehri Bangkok, Tayland, Tayland Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları