Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en popüler festivalleri

05 Ocak, 2016 | 12:17

Holi Festivali Dünyanın farklı bölgelerinde ilginç olduğu kadar ilgi çekici ve eğlendirici festivaller düzenleniyor. İşte en popüler festivaller;

Festivaller, ülkelerin seyahat edilmelerinde önemli bir yere sahip. Hindistan’dan İspanya‘ya bir çok ülkede her yıl birbirinden renkli, ilgi çekici ve eğlenceli festivaller düzenleniyor. İşte keşke bizim kültürümüzde de olsa dedirten festivaller;

1- Holi Festivali / Festival of Colors ( Hindistan )

Hindistan’da Renkler Festivali olarak bilinen Hindistan’a özgü Holi, baharın gelişini adına yakışır şekilde kutluyor. Hint halkının rengarek toprak boyaları önce yüzlerine sürdüğü sonra birbirlerinin vücutlarına fırlattıkları Holi Festivali, dünyanın dört bir yanından binlerce turisti ağırlıyor. Havaların ısınması, çiçeklerin açması, bitki örtüsünün yeniden canlanması baharın gelişinin müjdecisi olarak adlandırılan Holi, binlerce kişinin katılımıyla dünyanın en renkli festivaline dönüşüyor.

2. Domates Festivali / La Tomatina Fest ( İspanya )

Domates Festivali her yıl Ağustos ayının son Çarşamba günü İspanya, Valencia yakınlarındaki Bunol şehrinde düzenlenir. Festival boyunca insanlar domatesleri birbirlerine atarak eğleniyor ve etkinliğin 1940’lı yıllardan bu yana yapıldığı sanılıyor.

domates festivali

3. San Fermin Festivali ( İspanya )

İspanyolların dünya çapında en tanınmış kültürel etkinliklerinden biri olan ve halkın boğalarla dar sokaklarda koşmasıyla bilinen San Fermin Festivali, Kuzey İspanya’daki Pamplona şehrinde her yıl Temmuz ayında düzenlenen geçmişi eskilere dayanan bir etkinlik.

san-fermin-festival

4. Çamur Festivali / Boryeong Mud Festival ( Kore )

İlk defa 1998’de Güney Kore’nin Boryeong kentinde düzenlenen ‘Geleneksel Çamur Festivali’ milyonlarca ziyaretçinin ilgisini çekiyor.Festival yaz aylarında gerçekleştiriliyor. Katılımcılar mineral yönünden zengin olduğu belirtilen çamurla dolu havuzlara girerek eğleniyorlar. Çamur Festivali, her yıl temmuz ayının ikinci haftasında başlayıp bir hafta boyunca sürüyor.

Boryeong Mud Festival

5. Peynir Yuvarlama Festivali / Gloucester Cheese Rolling ( İngiltere )

İngiltere’nin Gloucestershire eyaletindeki Coopers tepesinde gerçekleştirilen ‘Peynir Yuvarlama Festivali’nde yüzlerce kişi dik bir yamaçtan aşağıya birbirleriyle yarışarak, yuvarlanmakta olan ‘Gloucester’ peynirini yakalamaya çalışıyor. Bu renkli festival her yıl mayıs ayında gerçekleşiyor.

Gloucester Cheese Rolling

Daha fazla festival ve etkinlik için Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çamur Festivali, Domates Festivali, Holi Festivali, Holi Festivali hindistan, La Tomatina Fest, popüler festivaller, Renkler Festivali, Renkler Festivali hindistan, San Fermin Festivali, ünlü festivaller,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları