Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın En Pahalı Şehri Hamilton… Türkiye’den de 5 kent listeye girdi!

05 Kasım, 2018 | 14:50

Dünyanın En Pahalı Şehri Hamilton... Türkiye'den de 5 kent listeye girdi!

Dünyadan farklı şehirlerin yaşam maliyeti endeksleri açıklanırken, Türkiye’den İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’nın da bu listede olduğu görüldü. Dünyanın En Pahalı Şehri listesinin başında ise Bermuda’nın başkenti Hamilton bulunuyor.

Dünyadaki farklı şehirlerin yaşam maliyetini ele alan araştırma incelendi. Ajans Press’in Numbeo verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’den İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya gibi kentlerin bu listede olduğu görüldü.

Dünyanın En Pahalı Şehri Hamilton… Türkiye’den de 5 kent listeye girdi!

Yaşam maliyet endeksi 44,73 olan İstanbul’un Türkiye içinde en pahalı şehir olduğu saptandı. İstanbul’un hemen arkasından ise Ankara gelirken yaşam maliyet endeksi 41,21 olarak gözlendi. Bu oran İzmir’de ise 40,97 olurken, Bursa’da 40,26, Antalya’da da 38,77 oldu.

Dünyanın en pahalı şehri ise Bermuda’nın başkenti Hamilton olarak listenin başında yer aldı. Yaşam maliyet endeksi 145,43 olan Hamilton’u, 141,25 oran ile Zürih (İsviçre) ve 134, 83 ile Cenevre (İsviçre) takip etti.

Medyanın da gündeminde!

Konuyla ilgili gerçekleştirilen medya incelemesinde, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. Hayat pahalılığı ile ilgili 2018 yılında yazılı mecralarda 4 bin 163 haber çıkışı tespit edildi.

Özellikle döviz kurlarında yaşanan hareketlilik medyanın gündeminde yer alırken; yaşanan hareketliliğin doğrudan etkilediği temel gıda maddelerinden ulaşıma, lüks tüketimden beyaz eşyaya, konut fiyatlarından teknolojik aletlere birçok ürün başlığının yaşanan artış sebebiyle medyada oldukça sık yer aldığı görüldü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara, Antalya, Bermuda, Bursa, Cenevre, Dünyanın En Pahalı Şehri, Hamilton, İstanbul, İzmir, Zürih,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları