Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya’nın En Pahalı Kahvesi Bali’den, Kopi Luwak

05 Mayıs, 2017 | 10:59
Kopi Luwak Bali Kahvesi

Kopi Luwak Bali Kahvesi

Dünyanın En Pahalı Kahvesi Bali’den, Kopi Luwak

Endonezya’nın en ünlü adası ve dünyanın en çok tercih edilen destinasyonu Bali, dünyanın en kaliteli ve pahalı kahvesi olan Kopi Luwak kahvesi ile de tanınmaktadır. Bali’yi ziyaret eden turistlerin ilk tercihleri Kopi Lwak kahvesi oluyor. Kopi Luwak kahvesinin bir fincanı 30 euro’dan satılmaktadır. Kilosu ise 350 euro’dur.

Dünyanın En Pahalı Kahvesi Nasıl Yapılmaktadır?

Misk kedisi Paradoxurus’ların dışkısından ayıklanarak elde edilen kahve çekirdekleri, kurutulduktan sonra pişiriliyor. Turistler bu kahveyi fazlasıyla beğendiği ve ülkelerine dönerken de almayı ihmal etmedikleri biliniyor. Ayrıca, Bali adasını ziyaret eden turistler Kopi Luwak’ın nasıl yapıldığını izleme fırsatı da elde edebiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bali Adası, Dünyanın En Pahalı Kahvesi, Kopi Luwak,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları