Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya’nın En Pahalı Kahvesi Bali’den, Kopi Luwak

05 Mayıs, 2017 | 10:59
Kopi Luwak Bali Kahvesi

Kopi Luwak Bali Kahvesi

Dünyanın En Pahalı Kahvesi Bali’den, Kopi Luwak

Endonezya’nın en ünlü adası ve dünyanın en çok tercih edilen destinasyonu Bali, dünyanın en kaliteli ve pahalı kahvesi olan Kopi Luwak kahvesi ile de tanınmaktadır. Bali’yi ziyaret eden turistlerin ilk tercihleri Kopi Lwak kahvesi oluyor. Kopi Luwak kahvesinin bir fincanı 30 euro’dan satılmaktadır. Kilosu ise 350 euro’dur.

Dünyanın En Pahalı Kahvesi Nasıl Yapılmaktadır?

Misk kedisi Paradoxurus’ların dışkısından ayıklanarak elde edilen kahve çekirdekleri, kurutulduktan sonra pişiriliyor. Turistler bu kahveyi fazlasıyla beğendiği ve ülkelerine dönerken de almayı ihmal etmedikleri biliniyor. Ayrıca, Bali adasını ziyaret eden turistler Kopi Luwak’ın nasıl yapıldığını izleme fırsatı da elde edebiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bali Adası, Dünyanın En Pahalı Kahvesi, Kopi Luwak,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları