Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en önemli çağdaş arkeoloji müzelerinden Troya Müzesi açıldı!

10 Ekim, 2018 | 16:00

Dünyanın en önemli çağdaş arkeoloji müzelerinden Troya Müzesi açıldı!

Dünyanın en önemli çağdaş arkeoloji müzelerinden Troya Müzesi nihayet açıldı. Çanakkale’de binlerce yıllık geçmişe sahip Troya Antik Kenti’nde yapımı tamamlanan “Troya Müzesi” ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açtığı yarışmayla belirlenen proje kapsamında yapımına 2014’te başlanan Troya Müzesi’nin inşaatı nihayet tamamlandı ve açılışı yapıldı.

Troya Müzesi açıldı

Dünyanın en önemli çağdaş arkeoloji müzelerinden Troya Müzesi açıldı!

Her sene 500 binden fazla turistin ziyaret ettiği, Çanakkale Tevfikiye köyü sınırları içinde yer alan Troya Antik Kenti’ndeki müzenin resmi açılışı için Arkeoloji Müzesi’nde bulunan eserlerin nakil işlemleri gerçekleştirildi. İl merkezinde bulunan müzeden taşınan eserler burada uzman personel tarafından tasnif edilip, yeni yerlerine yerleştirildi.

Troya Müzesi 10 gün boyunca ücretsiz

Maliyeti 75 milyon lirayı bulan, yaklaşık 3 bin metrekarelik sergi salonları dahil 12 bin 750 metrekare kapalı alandan oluşan müze, resmi açılışı öncesinde 10 gün ücretsiz ziyaret edilebilecek.

Troya Müzesi 10 gün boyunca ücretsiz

Müzeyi ziyaret etmek isteyenler, 20 Ekim’e kadar her gün saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket edecek ücretsiz servisleri kullanabilecek.

2018’in Troya Yılı edilmesinin ardından bölge turizmine önemli katkı sağlayacak müzenin resmi açılış tarihinin ise henüz belli olmadığı bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2018 Troya Yılı, Çanakkale, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Troya Müzesi açıldı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları