Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en mutlu ülkesi İsviçre

27 Nisan, 2015 | 13:39

Sağlıklı ömür beklentisi, yolsuzluk düzeyi ve özgürlükler gibi verilere dayanarak hazırlanan dünya mutluluk listesinde ilk sırada İsviçre yer aldı.

İsviçre’yi sırasıyla İzlanda, Danimarka, Norveç ve Kanada izliyor. Listeye göre dünyanın en ‘mutsuz’ ülkeleri ise Togo, Burundi, Suriye, Benin ve Ruanda.

Birleşmiş Milletler’e bağlı Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı’nın hazırladığı listeye göre, 158 ülke arasında Türkiye 76. sırada yer alıyor. Rapor, 2012-2014 yılları arasındaki verileri kapsıyor.

Türkiye, 2010-2012 dönemini kapsayan bir önceki raporda 77. sırada, 2005-2007 döneminde ise 51. sırada yer alıyordu.

Raporda politikalarını belirlerken “mutluluk verilerini” kullanan hükümetlerin sayısının da hızla arttığına dikkat çekiliyor. BM Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı, akademisyen, hükümet ve özel sektör temsilcilerinden oluşuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Birleşmiş Milletler, Birleşmiş Milletler mutluluk listesi, Burundi, Danimarka, İsviçre, İsviçre Haberleri, İsviçre mutlu, İsviçre turu, İsviçre yaşam kalitesi, İzlanda, Norveç, Togo,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları