Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en mutlu ülkesi İsviçre

27 Nisan, 2015 | 13:39

Sağlıklı ömür beklentisi, yolsuzluk düzeyi ve özgürlükler gibi verilere dayanarak hazırlanan dünya mutluluk listesinde ilk sırada İsviçre yer aldı.

İsviçre’yi sırasıyla İzlanda, Danimarka, Norveç ve Kanada izliyor. Listeye göre dünyanın en ‘mutsuz’ ülkeleri ise Togo, Burundi, Suriye, Benin ve Ruanda.

Birleşmiş Milletler’e bağlı Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı’nın hazırladığı listeye göre, 158 ülke arasında Türkiye 76. sırada yer alıyor. Rapor, 2012-2014 yılları arasındaki verileri kapsıyor.

Türkiye, 2010-2012 dönemini kapsayan bir önceki raporda 77. sırada, 2005-2007 döneminde ise 51. sırada yer alıyordu.

Raporda politikalarını belirlerken “mutluluk verilerini” kullanan hükümetlerin sayısının da hızla arttığına dikkat çekiliyor. BM Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı, akademisyen, hükümet ve özel sektör temsilcilerinden oluşuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Birleşmiş Milletler, Birleşmiş Milletler mutluluk listesi, Burundi, Danimarka, İsviçre, İsviçre Haberleri, İsviçre mutlu, İsviçre turu, İsviçre yaşam kalitesi, İzlanda, Norveç, Togo,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları