Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya’nın En Lüks Treni Japonya’dan Shiki-Shima

11 Mayıs, 2017 | 11:25
Shiki Shima Lüks tren Japonya

Shiki Shima Lüks tren Japonya

 

Dünya’nın En Lüks Trenini Japonya Üretti; Shiki-Shima

Shiki-Shima, 10 vagonlu ihtişamlı tren için fiyatlar 2000 $ ile 10000$ arasında değişiyor. Ancak, birkaç gün önce East Japan Railway tarafından başlatılan hizmetle Mart 2018’e kadar tüm biletler şimdiden satıldı. Doğu japonya’ya 2-4 günlük seyahat planı bulunan bu trenle yaşadığınız deneyim rutin bir banliyö treninden çok tekerlekli bir butik otele yakın. Tren, Porsche, Ferrari, Masserati ile çalışmalarıyla ünlü Ken Okuyama tarafından tasarlanmış. Okuyama, şık tarzını, doğu Japonya’nın ormanlarının, tarlalarının ve sahil şeridinin kesintisiz manzarasını sunan iki cam duvarlı gözlem vagonlarına ile yolcularına sunuyor. Piyanonun da bulunduğu salon, rahatlamaya yardımcı olmak için orman hissi uyandıran duvar camlarla tasarlanmış.

 

Shiki Shima Lüks Tren Salon

Shiki Shima Lüks Tren Salon

 

Yemek vagonu menüsü michelin yıldızlı şef Katsuhiro Nakamura tarafından düzenlenmiş ve trenin geçtiği bölgelerin malzemelerini ve mutfak stilini yansıtmak adına değişmektedir. Trende ayrıca 17 adet özel suit bulunmaktadır. İki yataklı, bir oturma odası ve küvet bulunan bu lüks odalar birçok Tokyo dairesinden daha geniştir. JR East’in websitesinde belirttiği üzere, bunların hepsi “fütürist bir ruhla gelenksel Japon estetiği” nin  bir yansımasıdır.

 

Shiki Shima Lüks Tren Suit Oda

Shiki Shima Lüks Tren Suit Oda

 

Popülarist Bir Hizmet İle Bedava Seyahat Keyfi İmkanı

Bu yeni hizmetin popülaritesi nedneiyle Suit tren yolculuğu arzu edenler bilet almak yerine bir başvuru formu doldurmak zorundalar. Aralarından şanslı bir kaç kişi kura  yoluyla seçilir. NHK world, her 76 katılımcıdan birinin trenin ilk seferinde yer alma şansına sahip olduğunu belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünyanın En Lüks Treni, Japonya, Shiki-Shima,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları