Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya’nın en iyi müzisyenleri Moskova’da buluşuyor

28 Mart, 2014 | 12:31

Dünya'nın en iyi müzisyenleri Moskova'da buluşuyor Dünyada en iyi orkestraları ile müzisyenleri Moskova’da bir araya geliyor.

20.yüzyılın seçkin müzisyeni ve toplum adamı Mstislav Rostropoviç’in doğum gününde  Moskova’da  uluslararası müzik festivali beşinci kez açıldı.

Dev Festival, müzisyenin kızı Olga Rostropoviç’in yönetimindeki Rostropoviç Fonu tarafından organize edildi.

“Festivalin adında “adanıyor” sözü yoktur. Olga Rostropoviç’in belirttiğine göre bu bir raslantı değildir. Söz konusu, Mstaslav Rostropoviç’in anısına düzenlenen festival değildir. Bu, gerçekten Rostropoviç’in festivalidir. Ve bu festivalde seçkin müzisyenin sevdiği ve saygı beslediği müzislyenler ve ses sanatçıları toplanıyorlar. Onların seslendirdikleri besteler, Rostropoviç’in hoşuna giderdi. Mükemmel icra sanatı garantileniyor. Rostropoviç herkesten, öncelikle kendinden üst düzey icra sanatının gösterilmesini istiyordu.Moskova festivali Rostropoviç’e doğum gününde yapılan hediye ve aynı zamanda Rostropoviç tarafından sevdiği Moskovalılara yapılan hediye niteliğindedir.”

Olga Rostropoviç sözlerine şöyle devam etti;

Babam doğum gününde hediyeler almayı çok seviyordu. Bu,onun zaafı idi Öte yandan babam hediyeler yapmayı de çok seviyordu. Ve insanlara zevk verdiği için çok seviniyordu. Eminim ki Moskovalı müzik severlere zevk vermek için Moskova’ya ünlü müzisyenlerin gelmeleri, babamı çok sevindirirdi. Ve böyle festivali organize edebildiğim için çok memnunum.
Bu yılki festivale dünya reyting listesinde ilk sıraları tutan 5 orkestra katılıyor. Bu, Mihail Pletnyov’un yönetimindeki Rusya Milli orkestrası, Londra’dan iki filarmoni orkestrası, Ştütgart’tan bir orkestra ve Fransa radyosu orkestrasıdır.

Moskova’dan sonra Rostropoviç festivali Orenburg kentine geçecek. Bu kentte Rostropoviç’in eşi Galina Vişnevskaya tarafından Opera sanatı merkezinde genç solistlerin katılımı ile sahneye konulan “Boris Godunov” operası dinleyicilerin dikkatine sunulacak.

Rusya’nın Sesi Radyosu

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünyanın en iyi müzisyenleri, festival, Moskova, Moskova festival, Moskova haberleri, Mstislav Rostropoviç, Mstislav Rostropoviç doğum günü, Mstislav Rostropoviç festivali, Olga Rostropoviç,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları