Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en iyi butik gemisi Seabourn Quest İskenderun’a geldi

04 Ekim, 2012 | 15:05

Antalya Limanı’ndan yola çıkan Bahama bandıralı lüks gezinti gemisi(kruvaziyer) Seabourn Quest İskenderun’a geldi.

İskenderun Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, dünyanın en iyi butik gemisi seçilen Seabourn Quest’ten inen turistleri karşıladı.

Gemiyle gelen 450 turistin Antakya’daki St. Pierre Kilisesini ziyaret edeceğini belirten Uygun, yolcuların ayrıca kentteki tarihi ve turistik yerleri gezeceğini kaydetti.

Lüks kruvaziyerin dünyanın en iyi butik gemi ödülüne sahip olduğunu vurgulayan Uygun, yabancı turistlerin yüzde 5’inin gemiyle ziyaretlerini gerçekleştirdiğini ve bunların genelde maddi durumunun iyi olduğunu söyledi.

Ülkelerin gelişiminde turizmin önemine dikkati çeken Uygun, “Ülkemize turist gelmesini istiyorsak, onlara karşı güler yüzlü, iyiliksever ve hoşgörülü olmalıyız. Turistler konuklarımız sayılır. Konuklarımızı rahat ettirmek için her çabayı göstermeliyiz.” diye konuştu.

İskenderun Limanı’na gelen Seabourn Quest’in, 225 suit kabini, 11 güverte, kafes, barları, casinosu, jakuzili havuzları, spa merkezi, spor salonları, kütüphanesi ve açık hava sinemasının bulunduğu öğrenildi.

32 bin ton ağırlığında olan gemideki 336 mürettebatla İtalyan, Alman ve Fransız 450 yolcu, ilçede bir süre gezerek alışveriş yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Limanı, İskenderun, Kruvaziyer, kruvaziyer gemisi, Seabourn Quest, Seabourn Quest Antalya Limanı, Seabourn Quest gemisi, Seabourn Quest İskenderun, St. Pierre Kilisesi, Turist, Türkiye Turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları