Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi Hindistan

09 Şubat, 2016 | 07:46

Dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi Hindistan Son yıllarda Türk seyahatseverlerin de ilgi göstermeye başladığı Hindistan, Çin’i geride bırakarak dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi oldu.

Güneydoğu Asya’nın turizmde parlayan yıldızı Hindistan, ekonomik büyümede Çin’i solladı. Hindistan İstatistik Kurumu’nun yayımladığı verilere göre ülke ekonomisi, Ekim-Aralık 2015 döneminde yüzde 7,3 oranında büyüdü. Aynı dönemde Çin’in büyüme oranı 6.9 oldu.

Türk turistlerin ilgisini de çekmeyi başaran Hindistan’ın ekonomisine turizmin katkısı es geçilmeyecek kadar büyük. Dünyanın en renkli ülkelerinden olan Hindistan, birbirinden ilginç ve ilgi çekici festivalleri, büyüleyici güzellikteki şehirleri, doğası, mimarisi, kültür ve tarihi ile seyahat tutkunlarına unutamayacakları bir tatil fırsatı sunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, Hindistan ekonomisi, Hindistan festivalleri, Hindistan gezilecek yerler, Hindistan Seyahati, Hindistan tatili, Hindistan Turizm, Hindistan turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları