Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en güzel şehri Toskana’nın kalbi Floransa

27 Ekim, 2015 | 08:39

toskana floransa italya Amerikan seyahat dergisi Conde Nast Traveler, okurlarının oylarıyla dünyanın en güzel şehirlerini seçti.

Conde Nast Traveler, bu yıl 28’inci kez düzenlediği ankette, okurlarına dünyanın en güzel şehrini sordu.

128 bin kişinin katıldığı ankette zirvenin sahibi İtalya ’dan; Toskana ’nın kalbi Floransa. Müzeler, saraylar ve anıtlarıyla Floransa, Michelangelo, Leonardo da Vinci ve diğer birçok sanatçının iz bıraktığı bir şehir. İtalya nın başkenti tarihi Roma kenti de listede kendine yer buldu. Kolezyum, Trevi Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Aziz Petrus Bazilikası ile bir müzeyi andıran Roma, 6’ncı sırada yer aldı.

Listede yer alan diğer şehirler şu şekilde;

2. Viyana (Avusturya): Aziz Stefan Katedrali, Hofburg İmparatorluk Sarayı, kahve evleri Avusturya’nın başkentini cazip kılan unsurlardan. Burada hala eski imparatorluğun görkemini ve ihtişamını yaşabilirsiniz.

3. Budapeşte (Macaristan): Hemen hemen tüm önemli turistik yerler Tuna Nehri kıyısı boyunca birbiri ardına dizilmiş: Kaplıcalarıyla ünlü Gellert Otel, üniversitenin ana binası, kraliyet sarayı ya da parlamento binası. Budapeşte güzelliği nedeniyle aynı zamanda “Tuna’nın Kraliçesi” olarak anılır.

sidney

4. Sidney (Avustralya): Geniş liman havzaları ve beyaz kumlarla kaplı kilometrelerce uzunluğundaki plajlarıyla Avustralya’nın ikinci büyük kenti insana doğal bir ayrıcalık sunuyor. Mimari harikası Opera Binası kentin sembolü.

paris

5. Paris (Fransa): Paris, sevgi, kültür, müze ve Fransız tarzı yaşamın şehri. Louvre Müzesi, Pompidou Merkezi, Eyfel Kulesi, Notre-Dame Kilisesi, Şanzelize Caddesi, Sacre-Coeur Bazilikası, Versay Sarayı… Paris’te görülecek çok yer var.

7. Prag (Çek Cumhuriyeti): Prag Kalesi bin yaşından fazla ve dünyanın en büyük kalelerinden biri. Kuleleri Vltava nehri kıyısındaki şehrin her yerinden görünür. Turistler kalenin etrafındaki sokaklarda Ortaçağ dünyasına yolculuk yapmanın keyfini çıkarıyor. Orta Avrupa Prag & Budapeşte Turları İçin Tıklayın

8. Brugge (Belçika): Burası Ortaçağın bir mücevheri. Parke kaldırımlı caddeleri, birbirine yapışık tuğla evleri, Gotik kiliseleri ve çok sayıda kanallarıyla Brugge baştan sona bir romantizm sunuyor.

kyoto

9. Kyoto (Japonya): Eski imparatorluk kenti Kyoto, Japonya’nın tarihi kalbi olarak kabul ediliyor. Sarayları, manastırları, tapınakları ve Zen bahçeleriyle zengin bir görsellik sunuyor.

londra

10. Londra (İngiltere): Londra ziyaretçi sayısı olarak diğer şehirleri gölgede bırakıyor. Thamse nehri kıyısındaki kent her yıl 17 milyondan fazla turist ağırlıyor. Londra büyük müze ve tiyatroları, kraliyet görkemi, modern mimarisi ve şık alışveriş caddeleriyle insanları kendine çekiyor (DW).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aziz Petrus Bazilikası, Conde Nast Traveler, Dünyanın en güzel şehirleri, Floransa, Floransa italya, İspanyol Merdivenleri, Kolezyum, Kolezyum roma, Roma, Roma İtalya, Toskana, toskana italya, toskana italya turu, toskana turu, Trevi Çeşmesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları