Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Macera Tutkunları İçin Dünyanın En Güzel Motosiklet Rotaları

10 Ağustos, 2018 | 17:03

Macera tutkunları için dünyanın en güzel motosiklet rotaları

Macera tutkunları için dünyanın en güzel motosiklet güzergahları belirlendi. Bir yaşam tarzı olan motosikletle yeni yerler görmek isteyenler için Fas’tan Fransa’ya, Avustralya’dan Güney Afrika’ya, ABD’den Türkiye’ye kadar dünyanın en iyi motosiklet güzergahları belirlendi.

Bir yaşam tarzı olan motosikletle yeni yerler görmek isteyenler için yabancı basın birbirinden güzel rotaları belirledi. İşte Fas’tan Fransa’ya, Avustralya’dan Güney Afrika’ya, ABD’den Türkiye’ye kadar dünyanın en iyi motosiklet güzergahları.

Büyük Okyanus Yolu, Avustralya: 290 kilometre

Büyük Okyanus Yolu, Avustralya: 290 kilometre

Avustralya‘da bulunan Büyük Okyanus Yolu (Great Ocean Road), yeryüzünün en iyi 10 sürüş yolundan birisi olarak kabul görür. Büyük Okyanus Yolu, Melbourne’e bir saat uzaklıktaki Torquay kentinden başlamakta ve yine Viktoria eyaletinde yer alan Warrnambool şehrine kadar uzanmaktadır.

Büyük Okyanus Yolu, uzun okyanus manzarası nedeniyle hem Avustralya halkının hem de motosiklet tutkunları için oldukça popüler bir güzergah olarak ortaya çıkmaktadır.

Ceuta - Marakeş 2,570 kilometre

Ceuta – Marakeş: 2,570 kilometre

İspanyol toprağı olan Ceuta’dan, Fas’ın en egzotik şehri Marakeş’e seyahat edilen bu yol, macera tutkunlarına dünyanın en güzel ikilisini sunmakta. Afrika’nın kuzeybatısındaki bir İspanyol kenti şeklinde tanımlanan kültürel bir ada Ceuta ile dünyanın en renkli, belki de en gizemli şehirlerinden biri Marakeş.

Bu iki kent arasında kat edeceğiniz yolda, kendinizi şehirlerin kimlikleri arasında kaybolmuş olarak bulmanız mümkün.

Çok olmasa da tehlikeli yollarıyla dikkat çeken, ayrıca keskin virajları ile bilinen bu nota seyahat etmeyi seven motorcuların favorilerinden biri olarak karşımıza çıkmakta.

Los Angeles - San Francisco 5.630 kilometre

Los Angeles – San Francisco: 5.630 kilometre

Şimdiki rotamız Amerika Birleşik Devletleri’nden. Güzergah, ABD’nin ünlü kentlerinden olan Los Angeles‘tan Route 66’dan, Arizona’ya, Büyük Kanyon’a ve Anıt Vadisi’nin büyüleyici oluşumlarına kadar uzanmakta.

Ülkenin kuzeye doğru ilerleyen yol, milli parklara ve Ölüm Vadisi’e ulaşır. Motosiklet tutkunu olmayanların dahi bildiği Route 66, ‘Yolların Anası’ olarak anılmakta. Chicago’dan başlayan Route 66, Missouri, Kansas, Oklahoma, Teksas, New Mexico, Arizona ve Kaliforniya’yı geçerek Los Angeles’ta sona ermektedir.

Rota boyunca Route 66 levhalarını göreceğiniz güzergahta, sadece motosiklet gruplarına değil, arabayla bu turu tamamlamaya çalışanlarla da karşılaşabilirsiniz.

Pacific Coast Highway - ABD / 320 kilometre

Pacific Coast Highway – ABD / 320 kilometre

Amerika Birleşik Devletleri’nin iki güzel kenti, Los Angeles’dan San Francisco’ya uzanan 320 km’lik yolda sekoya ormanları, Glass Beach ve Octopus Tree gibi birçok görülecek mekan var.

İstanbul'dan Anadolu'ya - Türkiye 2,980 kilometre

İstanbul’dan Anadolu’ya – Türkiye: 2,980 kilometre

3.000 kilometrelik bu güzergahta Türkiye’nin en güzel yerlerini de kapsamakta. Bu müthiş rota Kapadokya‘nın görkemli evleri, antik Roma ve Bizans kalıntıları ile Karadeniz ve Toros Dağları’nın güzelliğini yaşatıyor.

Muhteşem bir başlangıç noktası olarak adlandırılan rotada, Marmara Denizi üzerinden geçen bir feribotun ardından Bursa’ya, sonra Safranbolu’ya ardından Kapadokya’ya ulaşacaksınız.

Konya üzerinden batıya doğru bir yolculukla da Ege sahillerinde hem manzaranın keyfine varabilir hem de harika bir sürüş deneyim yaşatacak.

Dales ve Moorsy - İngiltere 440 kilometre

Dales ve Moorsy – İngiltere: 440 kilometre

Şimdi İngiltere‘de teker çevirme zamanı. Kuzey Yorkshire’daki bu muhteşem yol, akarsulu kıvrımlar, vahşi manzaralar ve kasabaları motorseverlerin ayaklarının altına seriyor.

Yeni yerler keşfetmeyi isterseniz, İngiltere’ye buyurun. Motosiklet tutkunları için Pennines’ten Hawes’e, Yorkshire Dales Milli Parkı’na Aysgarth üzerinden Leyburn’a kadar uzanan bir muhteşem bir rota…

Garden Route - Güney Afrika 1.690 kilometre

Garden Route – Güney Afrika: 1.690 kilometre

Şimdiki güzergah, Afrika’nın muhteşem doğasını kapsamakta. Muazzam yollar, muhteşem manzaralar ve mükemmel bir iklim… Güney Afrika‘nın başkenti Cape Town’dan başlayan vahşi sahil, doğuya doğru yöneliyor ve yol kuzeydeki Olifantskip Geçidi üzerinden, Addo Ulusal Parkı’na dönüyor. Bu rota motosiklet ile ilgilenenlerin çoğunun hayalinde olan bir güzergahtır.

Güney Afrika’daki bu güzergah üzerindeki Garden Route / Route 62 de en beğenilen yollardan. Güney Afrika’nın kıyılarından geçen bu rota yalnızca keskin virajları ile değil, bir tarafında yen alan görkemli dağlar ve diğer tarafında Güney Afrika’nın beyaz kumlu sahilleri arasında yer aldığı için oldukça revaçtadır.

500 km uzunluğundaki bu sahil yolu üzerinde, tarihi, jeolojik ve vahşi yaşam parkları gibi birçok gezilecek yerler de mevcuttur.

Fjordland - Norveç 450 kilometre

Fjordland – Norveç: 450 kilometre

Sıra Vikinglerin diyarını gezmeye geldi. Yol boyunca manzara motorseverlerin büyük ilgisini çekecek güzellikte.

Bergen’de başlayan yolda zikzaklardan dolayı vites düşürmeniz gerekse de Andalsnes’e vardığınızda muhteşem bir duygu sizi bekliyor olacak.

Che'nin peşinde - Küba 2.000 kilometre

Che’nin peşinde – Küba: 2.000 kilometre

Arjantinli olmasına karşın Küba ile adı özdeşleşen Che Guevara’nın peşinden gideceğiniz bu müthiş yol, Teksas merkezli MotoDiscovery tarafından lisanslı grup motosiklet turları için ABD vatandaşlarına da açılmış durumda.

Küba‘da 2000 km’lik bu güzergah, motorcuların en sevdiği ve dünyanın en ünlü rotalarından biridir.

Bilbao - Biarritz 2,410 kilometre

Bilbao – Biarritz: 2,410 kilometre

İspanya ile Fransa arasında bulunan ve iki ülke arasındaki sınırları belirleyen dağ dizisi olan Pireneler, aynı Alper gibi Avrupa’nın gözde motosiklet lokasyonlarından biridir. Güzergah, İspanya‘nın Bilbao kentinde başlayıp, komşusu Fransa’nın Biarritz şehrine uzanan 2410 km’lik yolu kapsamaktadır.

Türkiye’de Alpler kadar çok ismi bilinmese de, Pireneler motosiklet tutkunları için çok güzel bir rotadır. Bilbao – Biarritz rotası, dağları, geçitleri, inişli, çıkışlı ve virajlı yolları ile Alpler’i aratmayacak niteliktedir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bilbao - Biarritz, Büyük Okyanus Yolu, Ceuta - Marakeş, Che'nin peşinde, Dales ve Moorsy, En güzel motosiklet rotaları, Fjordland, Garden Route, Great Ocean Road, Güney Afrika, Kapadokya, Los Angeles - San Francisco, Motosiklet rotası, Pacific Coast Highway, Route 62, Route 66,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları