Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

DÜNYANIN EN GÜZEL KOYLARI BİRLİĞİ 8. DÜNYA KONGRESi Eylül’de Bodrum’da yapılacak

31 Ağustos, 2012 | 14:48
Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Başkanlığı, Türkiye’ye geçiyor, Galip Gür görevi 3 yıl boyunca yürütecek

Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Başkanlığı, Türkiye’ye geçiyor, Galip Gür görevi 3 yıl boyunca yürütecek

Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Başkanlığı, Türkiye’ye geçiyor ve birliğin 8. Uluslararası kongresine Bodrum ev sahipliği yapacak.

Türkiye Turizm Haberleri / Bodrum – Türkiye, Patmos –Yunanistan – Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Başkanlığı, Türkiye’ye geçiyor. Eylül ayında Bodrum’da yapılacak Dünyanın En Güzel Koyları Birliği 8. Dünya Kongresi’nde Bodrum’da yaşayan birçok gönüllü sahis ve kurum (Karia Rotary, Aynalikavak Winery, The Marmara Bodrum, Gündüz Travel) destek veriyor.

Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Başkanlığı, Türkiye’ye geçiyor. Eylül ayında Bodrum’da yapılacak Dünyanın En Güzel Koyları Birliği 8. Dünya Kongresi’nde Galip Gür 3 yıllığına başkanlığı devralacak. Gür, 3 yıllık süreçte aktif bir yönetim tarzı izleyeceklerini belirterek, bakir koyların korunması için çalışmaların hızlanacağını söyledi.

Merkezi Fransa’da olan ‘ Dünyanın En Güzel Koyları Birliği ‘nin 8. Dünya Kongresi 11-15 Eylül 2012 tarihleri arasında Bodrum Belediyesinin ev sahipliğinde yapılıyor. 1997 yılında kurulan o tarihten bu yana Türkiye’den sadece Bodrum’un üyesi olduğu birlik kongresinde koylarda yaşanan sorunlar masaya yatırılacak.

Portekiz’de yapılan genel kurulda Dünya Başkanı seçilen Bodrum’lu turizmci Galip Gür de kongrede başkanlığı Fransız Jerome Bignon’dan 3 yıllığına devralacak. 15 yıllık birlik tarihinde ilk defa bir Türk, Dünya Başkanlığı görevini üstlenmiş olacak.

28 farklı ülkeden 37 üyesi ile 100’e yakın delegenin katılacağı Dünyanın En Güzel Koyları Birliği 8. Dünya Kongresi 11 Eylül’de Bodrum’da başlayacak. Kongre, 14-15 Eylül tarihlerinde Yunanistan’dan birliğe yeni üye olan Patmos Adası’ndaki etkinliklerle sona erecek.

2012-2015 Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Başkanlığı’nı üstlenecek olan Galip Gür, bakir koyların sayısının hızla azaldığını belirterek, geleceğe miras bırakılacak eşsiz güzelliklerin yitirilmemesi için aktif bir yönetim tarzı izleyeceklerini söyledi.

Amacımız dünyanın neresinde olursa olsun koylar arasında işbirliği sağlayıp ortak sorunların çözümünde yardımcı olmak, koyların doğal değerleri ve kültürleri ile dünyaya tanıtılmasına olanak sağlamak olacaktır ” dedi.

Gür, koyların mutlaka korunması gerektiğini de vurgulayarak, Bodrum’da yapılacak kongrenin bu açıdan büyük önem taşıdığının da altını çizdi. Gür, “ Dünyanın çeşitli bölgelerinden değişik karakter ve özelliklere sahip 37 değerli koyun üye olduğu birliğin amacı, bu koyların turizm ile iç içe gelişirken sahip olduğu eşsiz güzelliklerin ve değerlerin olumsuz yönde etkilenmesini önlemek bunun dünyanın diğer koylarına örnek olmasını sağlamaktır ” diye konuştu.

Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Nedir ?

Dünyanın en güzel koyları birliği fikri ilk olarak Fransa’nın Vannes kentinde yaşayan ve aynı zamanda bir gezginci olan Jean Manquat tarafından ortaya atıldı. Vietnam’ın Ha Long koyunu keşfeden Manquat, Vannes kentine döndükten sonra Turizm bürosu yetkilileri ile birlikte Ha Long koyu ile Morbihan koyunun kardeş koy olmasını gündeme getirdi.

Merkezi Fransa’nın Vannes kentinde bulunan kuruluşun ilk görüşmeleri Fransızlar tarafından ilk olarak 12 Kasım 1996 tarihinde yapıldı. Dünyanın En Güzel Koyları Birliği 10 Mart 1997 tarihinde Berlin’de kuruldu.

Dünyanın en güzel koyları ve birlik üyesi koylar listesi

( Bay -Körfez, koy anlamına gelmektedir)

Güney Afrika / Table Bay and False Bay

Arjantin / Peninsula Valdés

Brezilya / Praia do Rosa Bay

Kamboçya / Bay of Cambodia

Kanada / Tadoussac Bay, Bay of Chaleur –

Yeşil Burun Adaları / Mindelo Bay

Çin / Qingdao Bay

Kolombiya / Cartagena de Indias Bay

Güney Kore / Yeosu Bay

İspanya / Santander Bay, Bay of Roses

Birleşik Devletler / San Francisco Bay

Fransa / Gulf of Morbihan, Bay of Quiberon, Bay of Somme, Mont St-Michel bay, Girolata & Porto gulf , Bay of La Baule

Yunanistan / Grikos-Patmos Bay

GUADELOUPE – FRANCE / Saintes Bay

Hindistan / Backwaters of Kerala

İrlanda / Bantry Bay

Madagaskar / Diego Suarez bay

Fas / Agadir Bay

Martinik / Bay of Fort de France

Meksika / Banderas Bay – Puerto Vallarta

Karadağ / Boka Kotorska

Mozambik / Pemba Bay

Filipinler / Puerto Galera Bay

Portekiz /Setubal Bay, Bay of Horta

Dominik cumhuriyeti /Samana ve Rincon

Senegal / Sine Saloum

Türkiye / Bodrum

Vietnam / Ha Long Bay, Nha Trang Bay, Lang Co-Hue Bay

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aynalikavak Winery, Bodrum, Bodrum Dünyanın En Güzel Koyları, DÜNYANIN EN GÜZEL KOYLARI BİRLİĞİ 8. DÜNYA KONGRESi, Dünyanın En Güzel Koyları, Dünyanın En Güzel Koyları Birliği, Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Kongresi, Dünyanın En Güzel Koyları Listesi, Galip Gür, Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları