Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en güvenli şehirleri Uzakdoğu’dan

17 Şubat, 2015 | 11:59

Dünyanın en güvenli şehirleri açıklandı. Türkiye’den hiçbir şehrin yer almadığı listenin ilk üç sırasında Uzakdoğu kentleri bulunuyor.

Economist Intelligence Unit, dünyanın en güvenli 20 kentini sıraladı. Şehirlerin dijital, kişisel, sağlık ve alt yapı güvenirliğine göre sıralandığı listede, Türkiye’den hiçbir şehir yer almadı.

Listeni ilk üç sırasını ise Uzakdoğu kentleri aldı. İlk sırada Japonya’nın başkenti Tokyo yer alırken onu sırasıyla dünyanın az sayıdaki şehir devletlerinden olan Singapur ve yine Japonya’dan Osaka takip etti.

İsveçin başkenti Stockholm’un 4’üncü sırada yer aldığı listede, Hollanda’nın başkenti Özgürlükler Şehri Amsterdam’da 5’inci oldu.

Listede yer alan diğer kentler ise şu şekilde

6. Sidney (Avustralya), 7. Zürih (İsviçre), 8. Toronto (Kanada), 9. Melbourne (Avustralya), 10. New York (Amerika) 11. Hong Kong (Çin), 12. San Francisco (Amerika) 13. Taipei (Tayvan), 1s. Montreal (Kanada), 15. Barselona (İspanya), 16. Chicago (Amerika), 17. Los Angeles (Amerika), 18. Londra (İngltere), 19. Washington (Amerika) 20. Frankfurt Almanya)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amsterdam, Economist Intelligence Unit, Economist Intelligence Unit liste, en güvenilir şehir, en güvenilir şehirler, en güvenli şehirler, Hollanda, Hollanda Amsterdam, Hong Kong, Japonya, Japonya güvenlik, Japonya osaka, Japonya tokyo, Japonya Turu, Uzakdoğu, Uzakdoğu güvenlik, Uzakdoğu kentleri, Uzakdoğu şehirleri, Uzakdoğu turu,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları