Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en güvenli şehirleri Uzakdoğu’dan

17 Şubat, 2015 | 11:59

Dünyanın en güvenli şehirleri açıklandı. Türkiye’den hiçbir şehrin yer almadığı listenin ilk üç sırasında Uzakdoğu kentleri bulunuyor.

Economist Intelligence Unit, dünyanın en güvenli 20 kentini sıraladı. Şehirlerin dijital, kişisel, sağlık ve alt yapı güvenirliğine göre sıralandığı listede, Türkiye’den hiçbir şehir yer almadı.

Listeni ilk üç sırasını ise Uzakdoğu kentleri aldı. İlk sırada Japonya’nın başkenti Tokyo yer alırken onu sırasıyla dünyanın az sayıdaki şehir devletlerinden olan Singapur ve yine Japonya’dan Osaka takip etti.

İsveçin başkenti Stockholm’un 4’üncü sırada yer aldığı listede, Hollanda’nın başkenti Özgürlükler Şehri Amsterdam’da 5’inci oldu.

Listede yer alan diğer kentler ise şu şekilde

6. Sidney (Avustralya), 7. Zürih (İsviçre), 8. Toronto (Kanada), 9. Melbourne (Avustralya), 10. New York (Amerika) 11. Hong Kong (Çin), 12. San Francisco (Amerika) 13. Taipei (Tayvan), 1s. Montreal (Kanada), 15. Barselona (İspanya), 16. Chicago (Amerika), 17. Los Angeles (Amerika), 18. Londra (İngltere), 19. Washington (Amerika) 20. Frankfurt Almanya)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amsterdam, Economist Intelligence Unit, Economist Intelligence Unit liste, en güvenilir şehir, en güvenilir şehirler, en güvenli şehirler, Hollanda, Hollanda Amsterdam, Hong Kong, Japonya, Japonya güvenlik, Japonya osaka, Japonya tokyo, Japonya Turu, Uzakdoğu, Uzakdoğu güvenlik, Uzakdoğu kentleri, Uzakdoğu şehirleri, Uzakdoğu turu,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları