Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en çok turist çeken şehri Paris

11 Mart, 2014 | 09:36

fransa-paris-turist-sayisi Fransa’nın başkenti Paris, 2013 yılında en fazla ziyaret edilen şehir oldu. Paris’e geçen yıl gelen turist sayısı 32,3 milyon olarak açıklandı.

Paris’e gelen yabancı turist sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 8 arttı. Paris bölgesi turizm bürosundan yapılan açıklamada, geride bıraktığımız 2013 yılında Paris’i 32,3 milyon turist ziyaret etti.

Paris’i en çok ziyaret eden yabancı turistler arasında 2,1 milyonla İngilizler ilk sırada. İngilizleri, Amerikalı, Alman, İtalyan ve Çinli turistler izliyor. Başkenti ziyaret eden

Çinli turistlerin sayısı yüzde 52 artarak 881 bin oldu.  Öte yandan yerli turist sayısında bir önceki yıla oranla yüzde 7,5 düşüş olduğu belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa, Fransa başkenti, Fransa Paris, fransa paris turu, Fransa Turları, Paris, Paris turist sayısı, Paris Turizm, Paris Turu, Paris yabancı turist,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları