Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en büyük yolcu gemisi Fransa açıklarında deneme seferine başladı

12 Mart, 2016 | 09:19

Harmony of the Seas Dünyanın en büyük yolcu gemisi Harmony of the Seas, batı Fransa açıklarında ilk deneme seferine başladı.

70 metre uzunluğundaki gemi perşembe günü Saint-Nazaire limanından altı römorkörün yardımıyla denize açıldı. Binlerce insan bu dev yolcu gemisini görmek için limanda toplandı.

BBC Türkçe’nin haberine göre; Royal Caribbean International tur şirketi için inşa edilen geminin maliyeti 1 milyar euro. 120 bin ton ağırlığındaki gemi iki ay içinde merkezi ABD’de bulunan şirkete teslim edilecek. Deneme seferi pazar gününe kadar sürecek.

16 güverteli Harmony of the Seas isimli gemi 362 metre uzunluğunda. Yani Eiffel Kulesi’nden 50 metre daha uzun. Tamamlandığında geminin 6 binden fazla yolcu kapasitesi olacak. Gemide 2 bin kişilik mürettabat çalışacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
en büyük yolcu gemisi, Fransa, Fransa gemi, Harmony of the Seas, Royal Caribbean International, Saint Nazaire,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları