Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en büyük yeşil çatısı tasarlandı

11 Eylül, 2015 | 07:05

yesil-cati-kaliforniya-amerika Uruguaylı mimar Rafael Vinoly, Kaliforniya’da dünyanın en büyük yeşil çatısını tasarladı.

Peyzaj mimarlığı ofisi OLIN ile birlikte geliştirdiği proje, bölgede var olan büyük bir alışveriş merkezi kompleksini kamusal bir karma kullanım projesine dönüştürdü.

Silikon Vadisi’nde tasarlanan ve Apple’ın Kampüs 2 alanına komşu olan projenin hayata geçirilmesi için 3 Milyar Dolar bütçeye ihtiyaç var.

yeşil çatı

Yaklaşık 120.000 metrekarelik rekreatif yeşil çatıda yaklaşık 7 km’lik koşu ve yürüyüş parkurları, üzüm bağları, bostanlar ve organik bahçeler yer alacak. arkitera.com’dan Bahar Bayhan’ın haberine göre; Yeşil çatının altında mağazalar ve ofislerin bulunabileceği proje, var olan yeşil dokunun korunması için de bir fırsat olarak görülüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Apple, Kaliforniya, Kaliforniya amerika, Kaliforniya yeşil çatı, Rafael Vinoly, Silikon Vadisi, yeşil çatı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları