Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en büyük müzelerinden biri Ankara’ya kuruluyor

21 Ocak, 2012 | 15:17

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) alanında kurulması planlanan Türkiye Uygarlıklar Merkezi Müzesi dünyanın en büyük müzelerinden bir tanesi olacak.

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) alanında kurulması planlanan Türkiye Uygarlıklar Merkezi Müzesi’nin protokolü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay arasında imzalandı.

Müzenin, bölgenin ve coğrafyanın en büyük müzesi olacağını belirten Bakan Günay, “Gün yüzüne çıkarılmamış eserler bu müzede sergilenecek. Müze, Ankara’yı ve Türkiye’yi cazibe merkezi haline getirecek. Ankara’ya gelen turist sayısı artacak.” dedi.

Cernmodern Merkezi’nde gerçekleştirilen törende konuşan Ertuğrul Günay, uluslar arası ve bölgesel anlamda önemi artan Türkiye’nin bu protokolün ardından, dünyanın sayılı müzelerinden birine kavuşacağını vurguladı.

Bakan Ertuğrul Günay, Hacı Bayram Veli Camii’ne bitişik olan Agustus Projesi’ni sabitleyeceklerini ifade etti. Günay, proje sonunda Agustus’un, sonsuza dek korunacak bir şekilde restore edileceğini açıkladı.

Melih Gökçek ise Başkent Ankara’ya yapılan kompleksin çok katmanlı zengin içerikli olduğunu belirtti. Kompleksin, 50 bin metrekarelik alanının kapalı müze olacağını ifade eden Gökçek, “Açık sergi alanları, depoları, konferans salonları, etkinlik alanları, sosyal mekanları ile beraber, uygarlık merkezi alanı yaklaşık 80 bin metre kare alana sahip olacak.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Agustus Projesi, AKM, AKM Ankara, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Atatürk Kültür Merkezi Ankara, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Melih Gökçek, Türkiye Uygarlıklar Merkezi Müzesi,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Valy
06 Mart, 2012

ben bu sıstemle 5 eylulde tanıştım ve şeker stahasıydım semınerlere katıldım ve bugun 08/10/2011 artık inısulun ve hıc bır ılac kulanmıyorum cok sağlıklı bırıyım ben kendımı seviyorum siz değerlı hocalarımı ve semıner arkadaşlarımı cok sevıyorum sızın sayenızde ben seker hastalığından kurtuldum ıyıkı varsınız sıze mınattarım saygılarımla burak talay van

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mart 6th, 2012 at 23:04 Valy mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları