Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın en büyük kapalı tema parkı Dubai’de açılıyor

10 Temmuz, 2014 | 12:24

Dubai’de açılacak dünyanın en büyük kapalı tema parkında Cartoon Network’e özel bir alan ayrılacak.

Cartoon Network Enterprises EMEA (CNE EMEA)’nın sahibi Turner Broadcasting, Dubai’nin ilk mega temalı eğlence parkı olması hedeflenen IMG Worlds of Adventure’ın içerisinde tamamen Cartoon Network’e ayrılmış özel bir alanın açılışını gerçekleştirecek olan Ilyas & Mustafa Galadari (IMG) Group ile bir sözleşme imzaladı. Yaklaşık 450 bin metre karelik proje, dünyanın en büyük ısı kontrollü kapalı tema eğlence alanı olup, her gün dünyanın her yerinden 20.000’den fazla misafiri ağırlayacak.

Bu anlaşma; Ben 10, Adventure Time, Gumball ile Turner Broadcasting’in sahibi olduğu Lazy Town gibi ödüllü Cartoon Network dizilerinin heyecan verici maceralarına ve eğlencenin üç boyutlu dünyasına hayat veriyor. Cartoon Network Bölgesi ilk “Ben 10” 5D sinemayı ve dünyanın en büyük Ben 10 perakende mağazası dahil bir çok heyecan verici markanın restoranını ve perakende mağazasını da bünyesinde toplayacak.

Turner Boradcasting EMEA Başkanı Giorgio Stock; “Ilyas & Mustafa Galadari Group’un multi milyon dolarlık bu çığır açan yatırımı Cartoon Network markalarının dünya çapında geniş kitlelere hitap etmesi ve uzun ömürlülüğüne karşı güvenlerinin bir göstergesi… İnteraktif ve üç boyutlu marka deneyimleri yalnızca çocukların değil, ailedeki tüm fertlerin dizilerimiz ve karakterlerimizle bir bağ kurabilmeleri için yeni ve heyecan verici yollar sağlıyor, kalıcı anılar yaratıyor. Bu canlı eğlence deneyimleri; etkili televizyon programlarımız, yeni ve yeni geliştirilen medya deneyimlerimiz, lisanslı ürünlerimize olan ilginin oluşumuna ve devamlılığına ideal bir platform sağlamaktadır.” dedi.

Ilyas & Mustafa Galadari (IMG) Group’un Yönetim Kurulu eşbaşkanları Ilyas Galadari ve Mustafa Galadari ise, “IMG Worlds of Adventure Dubai’nin uzun süredir beklediği bir eğlence merkezi” diyor. “Burası, küresel markaları kendi orijinal konseptlerimizle bir araya getiren dünyanın ilk eğlence merkezi. IMG Worlds of Adventure’ın marka prestijinin Dubai’nin uluslararası anlamda tam bir eğlence ve dinlence destinasyonu olduğu gerçeğini sağlamlaştıracağına inanıyoruz” şeklinde konuştular.

Orta Doğu’daki lider çocuk eğlence kanallarından biri olan Cartoon Network Arabic’in kilit lisanslı ürünleri arasında Gumball, Ben 10 Omniverse ve Adventure Time yer alıyor. Bu diziler Birleşik Arap Emirlikleri’nde 7- 14 yaş çocukların en çok izlediği ilk beş dizi arasında bulunurken kanal da Basra Körfez Bölgesi’nde ücretsiz yayın yapan çocuk kanalları arasında ilk üçte yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adventure Time, Ben 10, Birleşik Arap Emirlikleri, Cartoon Network, Cartoon Network Enterprises, Dubai, Dubai çocuk tatili, Dubai Haberleri, Dubai tema park, Gumball, Turner Boradcasting EMEA, Turner Broadcasting,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları