Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın En Büyük Havalimanı 2019’da Çin’de Açılıyor

01 Temmuz, 2017 | 13:58
Pekin Havalimanı

Pekin Havalimanı

 

Çin Halk Cumhuriyeti dünyanın en büyük havalimanını açmaya hazırlanıyor. Pekin’de 2019 yılında açılacak olan havalimanın inşasına hız verildi.

 

Dünyanın En Büyük Havalimanı 2019’da Çin’de Açılıyor

Pekin Havalimanı İnşaatı yetkililerince yapılan açıklamaya istinaden bahse konu olan havalimanı dünyanın en büyük havalimanı olacak. 2019 yılında ilk fazın tamamlanması öngörülmekte. İlk açılışından itibaren 4 adet uçak pistiyle hizmet vermeye başlayacak olan havalimanının projesi geçtiğimiz pazartesi günü daha ilk yılında 45 milyon yolcu ağırlaması bekleniyor.

 

 

İkinci ve üçüncü fazların tamamlanmasının ardından havalimanı kapasitesinin yıllık 100 milyon yolcuyu bulacağı belirtilmekte. Bu rakamlar ile havalimanı sadece yüzey ölçüleriyle değil, yıllık olarak ağırlayacağı yolcu sayısıyla da en büyükler listesinin ilk sırasına yerleşmeye aday. Proje bütçesinin 12 milyar dolar olarak açıklandığı havalimanı Pekin şehir merkezine 46 kilometre mesafede inşa edilmekte.

 

Uzakdoğu’nda Çin’e Talep Gün Geçtikçe Artıyor

 

Çin Seddi

Çin Seddi

 

Turistler tarafından Uzakdoğu turları‘nda yoğun talep gören Çin, Asya turizminde önemli bir tatil bölgesi olarak yer ediniyor. Çin, kültürel, geleneksel ve yerel mutfağı olarak merak edilen ve ilgi duyulan bir tatil yeri.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Dünyanın En Büyük Havalimanı, Pekin havalimanı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları