Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın cazibe merkezi Seyşeller

22 Kasım, 2014 | 13:45

Seyşeller Tatili

Tropik bir cennette gürültüden uzak ve şehir hayatının dışında kalmak isteyenler tarafından cazibe merkezi haline gelen Seyşeller dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor.

Seyşeller, irili ufaklı adaları ile adeta düşle gerçek arası bir tatil imkanı sunuyor.

Şeyseller turlarını cazip hale getiren pek çok nokta var; Volkanik kayaların arasındaki bembeyaz kumsallar, eşsiz su altı zenginliği ve yemyeşil doğa…

Hint Okyanusu’nun incilerinden olan Seyşeller, özellikle balayı çiftleri ve çocuklu aileler için idealdir. Romantik balayı tatillerinin adresi olarak gösterilen Seyşeller, kristal berraklıktaki denizin kavuştuğu bembeyaz kum plajlar ile de bir çok ünlü mankenin fotoğraf çekimlerine ev sahipliği yapıyor.

Seyşeller uzun yıllardan beri özellikle Avrupalı turistlerin gözdesi konumundadır. Seyşeller toplam 115 adadan oluşuyor.

Şeyşeller’ in en gözde belgeleri Mahe Adası, Praslin Adası ve La Digue Adası, en gözde ve en çok turist çeken adalardır.

Seyşeller’in en büyük adası olan Mahe’nin berrak sularında yüzmenin yanı sıra şnorkel ve su sporları da yapılıyor, dünyanın en güzel 10 plajı arasında yer alan Anse Lazio ve Anse Georgette ise Şeysellerin ikinci büyük adası olan Praslin’de bulunuyor.

Ayrıca Şeyseller Turizm ve Kültür Bakanı Alain St. Ange, kısa süre önce Türk Hava Yolları yetkilileri ile başkent Victoria’ya uçuş başlatmaları için masaya oturarak anlaşma sağlandığını ve seferlerin çok yakında başlayacağının haberlerini verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
La Digue Adası, Mahe, Mahe Adası, Praslin Adası, Seyşeller, Seyşeller Balayı, Seyşeller balayı turları, Seyşeller denizi, Seyşeller hakkında bilgi, Seyşeller nasıl gidilir, Seyşeller nerede, Seyşeller tatil, Seyşeller turları, Seyşeller turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları