Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyanın 5.büyük gemisi Sinop’ta

12 Eylül, 2009 | 15:19

Dünyanın 5.büyük gemisi Sinop'ta Dünyanın 5. büyük kruvaziyer lüks turist gemisi “Crystal Serenity”, bugün 650 yolcusuyla Sinop Limanı’na demirledi.

Dev geminin zengin yolcuları, 12 günlük tur için kişi başına 30 bin dolar ödüyor. Bin 200 kişilik yüzen otel Crystal Senenity, küresel kriz nedeniyle son Karadeniz turunda yolcu kapasitesinin yarısına ulaşabildi.

Bugün Sinop Limanı’na demirleyen ve çoğunluğu Uzak Doğulu 400 mürettebatı olan geminin yolcularının bazıları vakitlerini gemide dinlenerek geçirirken, Amerika ve Avrupa’nın birçok ülkesinden tura katılan turistlerin bir kısmı da Sinop’un tarihi ve turistlik mekanlarını gezdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, dünyadaki krizin bu tür seferleri etkilediğini belirterek, gemilerin bir çoğunun yarım kapasiteyle çalıştığını söyledi.

Hikmet Tosun,” Kruvaziyer turist gemi ağında Karadeniz’de iki büyük liman var. Bunlardan biri Sinop, diğeri de Odesa Limanı. O açıdan Sinop kruvaziyer turizmi açısından önemli. Dünyanın 5. büyük gemisi olan Crystal Serenity, Odesa Limanı’ndan Sinop’a geliyor. Bu gemi ilk kez limanımıza geldi ve oldukça memnun kaldıklarını görüyoruz. Gemi İstanbul üzerinden Yunan adalarına gidecek” dedi.

Profesyonel tercüman rehber Alparslan Doğulu ise, gezi kapsamında Karadeniz kıyılarını gezdiğini ve özellikle Sinop’un büyük ilgi gördüğünü söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Crystal Serenity Ege, Crystal Serenity İstanbul, Crystal Serenity Sinop Limanı, Crystal Serenity Yunan Adaları, Odesa Limanı, Sinop Haberleri, Sinop Limanı, Sinop Turizm, Sinop Turlar, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Yunan Adaları, Yunan Adaları Gezisi, Yunan Adaları Turları,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları