Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyada ilk kez ! Leonardo Da Vinci turları

16 Ağustos, 2011 | 11:26

Dünya ‘da bir ilk ! Leonardo Da Vinci turları düzenleniyor…

Dünyaca ünlü tur operatörü World Travel Service oldukça değişik konsepti olan programlar hazırlamaya devam ediyor. Dünyanın her yerine tur organizasyonları düzenleyen World Travel Service çeşitli kıtalardan oluşturduğu müşteri profili için de sanat, tarih ve kültür tutkunlarına 07-11 Kasım tarihlerinde “Leonardo da Vinci Roma Günleri” başlığıyla dünyada ilk olarak bir inceleme gezisi sunuyor.

World Travel Service “Leonardo da Vinci Turları” başlığı altında Leonardo’nun eserleri ve Roma’daki çalışmalarıyla birlikte Roma‘nın en önemli tarihi ve kültürel yerlerini de inceleme fırsatını sunuyor.

En büyük özelliği bir inceleme gezisi olan Leonardo Da Vinci turlarında, Da Vinci ‘nin 1513-1516 yılları arasında Roma’daki yaşantısından kesitlerin sunulduğu gezi programı da bulunacak.

“Leonardo da Vinci Roma Günleri” İnceleme Gezisi

Türkiye’de de dünya ile aynı anda tanıtımı yapılan “Leonardo da Vinci Roma Günleri” kapsamında Roma‘daki bu inceleme gezisinde Il Genio di Leonardo Müzesindeki ahşap maketleri, Civitavecchia limanı ve bölgesindeki bataklığın kurutulması girişimi ile suyu emen makinalar üzerine kurulu kanalları, Pinacoteka bölgesindeki ermiş Hieronymus tablosunun ikonografik çözümlemesi görülecek yerler arasında. Sanat tarihçisi akademisyen bir uzman eşliğinde yapılacak bu geziye katılanlar Leonardo da Vinci‘nin gizemini yaşarken bir çok konuda da aydınlanacak.

World Travel Service tarafından düzenlenen Leonardo Da Vinci Roma Günleri inceleme gezisine katılanlar arasında Roma’ya ilk kez gelecekler de düşünülerek Roma’nın popüler turistik merkezleri ve kültürel mirasının da başlıca örnekleri olan San Pietro Bazilikası, Santa Maria Del Popolo Bazilikası, Pantheon, Piazza Navona, Trevi Çeşmesi, Colosseum, Piazza Venezia gibi birçok tarihi yer gezi programının içinde bulunuyor.

World Travel Service yetkilileri Leonardo Da Vinci turlarını 4 Bölümlük bir seri olarak planladıkalrını ve serinin ilk ayağı olan Leonardo’nun Roma Günleri inceleme gezisinden sonraki 3 bölümün tanıtımının da Türkiye’de Dünya ile aynı anda yapılacağını açıkladı.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Da Vinci turları, İnceleme gezisi, Leonardo, Leonardo da Vinci, Leonardo Da Vinci Roma, Leonardo Da Vinci Roma Günleri, Leonardo Da Vinci turları, Leonardo Da Vinci turu, Roma turları, World Travel Service,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları