Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyada görülmeye değer yerler arasında iki Yunan adası: Santorini & Zakynthos

30 Temmuz, 2016 | 10:51

Santorini

İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği dünyada görülmeye değer 20 yeri belirledi. Listenin en dikkat çeken yerleri Santorini ve Zakynthos adaları…

İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği, dünyada görülmeye değer 20 yer isimli bir liste yayımladı. Listede komşu Yunanistan’ın iki gözdesi Santorini & Zakynthos adaları da kendine yer buldu.

Santorini adası

Ege Denizi’ne tepeden bakan dik volkanik yamaçlarda kurulmuş kar gibi beyaz kasabaları ile ünlü Santorini Adası, dünyada görülmeye değer 20 yer arasında. Özellikle balayı çiftlerince tercih edilen ada, her yıl binlece turist tarafından ziyaret ediliyor. Tarihiyle, eğlencesiyle, yemekleriyle, doğası ve muhteşem manzaralarıyla tam bir turizm cenneti olan Santorini, beyaz kasabalarıyla tanınıyor.

Zakynthos Adası

Yunanistan’da iyon denizin en meşhur adası Zakynthos, dünyanın en iyi plajlarına ev sahipliği yapıyor. Su altı çeşitliliği nedeniyle dalış tutkunları için bulunmaz bir nimet olan Zakynthos Adası, görülmeye değer 20 yer listesine girmeyi başarmış. Adını mitolojideki Zakintos’tan aldığına inanılan ada, Atina ve Selanik şehirlerine kolay ulaşım seçenekleri nedeniyle tercih ediliyor.

Listede ayrıca Trükiye’den Kapadokya ve Pamukkale’nin yer alması yerli turizmciyi memnun etti.

Dünyanın görülmeye değer diğer yerleri şu şekilde;

Türkmenistan; Cehennem Kapısı, Belize; Büyük Mavi Çukur, Çin Renkli Dağlar, Şili; Mermer Göl, Norveç; Troll Dili, Avustralya; Whitsunday Plajı, Wiki şehri, ABD; Büyük Kanyon, Hırvatistan; Plivice Parkı, Vietnam; Üzüm Bağları, Myanmar; Budis Boğan ve arkeoloji şehri, Bolivya; Tuz Diyarı, Kamboçya: Sarsıntı Diyarı, Peru: Machu Picchu,

Maldivler

Hint okyanusunda irili ufaklı binin üzerinde adadan oluşan Maldivler, tropik adaların incisi olarak anılıyor. Turkuaz denizi, inci gibi beyaz kumlarla kaplı sahilleri, kartpostalları aratmayan güzellikteki doğası, zengin su altı yaşamıyla Maldivler listede kendine yer bulmuş. THY’nin direkt seferleri başlamasıyla birlikte Türk seyahatseverlerin de yoğun ilgi gösterdiği Maldivler,  Balayı Turları, Turistik Turlar, Business Turlar ve Dalış Turları ile bir çok alternatif sunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atina, İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği, Santorini, Santorini Adası, Selanik, Yunan Adaları, Yunanistan, Zakynthos Adası, Zakynthos yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları