Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyada En Çok Turist Çeken Şehirleri

05 Haziran, 2017 | 19:31
Dünyanın En Çok Gezilen Şehirleri

Dünyanın En Çok Gezilen Şehirleri

Master Card Tarafından Dünyanın En Çok Turist Çeken Şehirleri Açıklandı

Mastercard’ın en çok gezilecek şehirler endeksine giren beş şehir;

 

1- Londra

 

Londra Mastercard

Londra Mastercard

İngiltere’nin başkenti Londra en çok ziyaretçi çeken şehirlerin başında geliyor. İngiltere’nin bu gözde şehri turistlerin ilgi odağının olmasındaki nedenler; Bigben, Buckginham sarayı gibi kültürel yapıların olmasıdır. Ayrıca, İngliz kültürünü yakında merak edenler için ziyaret edilmesi gereken bir şehirdir.

 

2- Bangkok

 

Bangkok MasterCard

Bangkok MasterCard

Tayland‘ın başkenti Bangkok ise listede ikinci sırada yer aldı. Bangkok Asya’nın eğlence şehirlerinin önde gelenlerinden biri olarak önemli bir yere sahip. Gece hayatı ve tayland mutfağının geleneksel tatları ile turistlerin ilgisini çeken bir şehirdir.

 

3- Paris

 

Paris Mastercard

Paris Mastercard

Aşıkların şehri Paris Avrupa‘da turistler tarafından ilgi gösterilen kültürel zenginliklere sahip olan şehirdir. Listede üçüncü sırayı alan Paris’de, gezilecek Effiel kulesi, Notre Dame kilisesi ve Louvre müzesi başlıca yerlerdir.

 

4- Singapur

 

Singapore Mastercard

Singapore Mastercard

Uzakdoğu‘nun ticaret merkezi ve alışveriş şehri olan Singapur, listede 4.ncü sırada yer almıştır. Hem mutfağı, hem de alışveriş imkanları ile ön plana çıkan şehir, aynı zamanda modern mimarisi ile de turistler tarafından ilgi odağı olan bir şehirdir.

 

5- Dubai

 

Dubai Mastercard

Dubai Mastercard

Ortadoğu’nun popüler prensi diyebileceğimiz Dubai şehri, hem modern, hem de alışveriş merkezi olarak turistler tarafından ilgi çeken bir şehirdir. Teknolojiye önem veren şehir, konum bakımından Asya ile Ortadoğu arasında turistik bir köprü oluşturması da turistlerin ziyaret etmesine neden olan bir başka özelliğidir.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bangkok, Dubai, Londra, MasterCard, Paris, Singapur,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları