Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyada En Çok Turist Çeken Şehirleri

05 Haziran, 2017 | 19:31
Dünyanın En Çok Gezilen Şehirleri

Dünyanın En Çok Gezilen Şehirleri

Master Card Tarafından Dünyanın En Çok Turist Çeken Şehirleri Açıklandı

Mastercard’ın en çok gezilecek şehirler endeksine giren beş şehir;

 

1- Londra

 

Londra Mastercard

Londra Mastercard

İngiltere’nin başkenti Londra en çok ziyaretçi çeken şehirlerin başında geliyor. İngiltere’nin bu gözde şehri turistlerin ilgi odağının olmasındaki nedenler; Bigben, Buckginham sarayı gibi kültürel yapıların olmasıdır. Ayrıca, İngliz kültürünü yakında merak edenler için ziyaret edilmesi gereken bir şehirdir.

 

2- Bangkok

 

Bangkok MasterCard

Bangkok MasterCard

Tayland‘ın başkenti Bangkok ise listede ikinci sırada yer aldı. Bangkok Asya’nın eğlence şehirlerinin önde gelenlerinden biri olarak önemli bir yere sahip. Gece hayatı ve tayland mutfağının geleneksel tatları ile turistlerin ilgisini çeken bir şehirdir.

 

3- Paris

 

Paris Mastercard

Paris Mastercard

Aşıkların şehri Paris Avrupa‘da turistler tarafından ilgi gösterilen kültürel zenginliklere sahip olan şehirdir. Listede üçüncü sırayı alan Paris’de, gezilecek Effiel kulesi, Notre Dame kilisesi ve Louvre müzesi başlıca yerlerdir.

 

4- Singapur

 

Singapore Mastercard

Singapore Mastercard

Uzakdoğu‘nun ticaret merkezi ve alışveriş şehri olan Singapur, listede 4.ncü sırada yer almıştır. Hem mutfağı, hem de alışveriş imkanları ile ön plana çıkan şehir, aynı zamanda modern mimarisi ile de turistler tarafından ilgi odağı olan bir şehirdir.

 

5- Dubai

 

Dubai Mastercard

Dubai Mastercard

Ortadoğu’nun popüler prensi diyebileceğimiz Dubai şehri, hem modern, hem de alışveriş merkezi olarak turistler tarafından ilgi çeken bir şehirdir. Teknolojiye önem veren şehir, konum bakımından Asya ile Ortadoğu arasında turistik bir köprü oluşturması da turistlerin ziyaret etmesine neden olan bir başka özelliğidir.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bangkok, Dubai, Londra, MasterCard, Paris, Singapur,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları