Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyada en çok görülmek istenen ülke: Küba

06 Nisan, 2018 | 11:10

dunyanin en gorulmek istenen ulkesi kuba

UNESCO tarafından yapılan araştırmaya göre dünyada en çok görülmek istenen ülke seçilen Küba, tarihi ve kültürel hazinelerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de turistlerin cazibe merkezidir.

Devrimin diğer adı Fidel Castro ve Che ile özdeşleşen Orta Amerika’nın tarih kokan ülkesi Küba, Karayipler’de yer almaktadır. Küba’nın batısında Meksika ve Bahamalar, kuzeyinde ABD, güneyinde Jamaika ve Cayman Adaları, güneydoğusunda ise Haiti ve Dominik bulunmakta.

14 bölge ve bir de belediyeden oluşan Küba’nın en büyük şehri başkent Havana’dır. Ülkenin ikinci büyük kenti ise Santiago de Cuba’dır.

kuba sokaklari tarih kokuyor

Dünyada en çok görülmek istenen ülke: Küba

Dünyada turistlerin en çok görmek istedikleri ülke olan Küba’nın önemli şehirleri arasında Trinidad, Varadero, Santa Clara ve Santa Domingo gelmektedir.

1492 yılında Kristof Kolomb’un keşfettiği ve İspanyol toprağı ilan edilen Küba’da, 1898 yılında ABD’nin müdahalesiyle İspanyol hakimiyeti sona ermiştir. Küba, bağımsızlığını ise 1902 yılında ilan etti.

Kuba 3715 adadan olusmakta

Aslında bir ada ülkesi olan Küba, 3715 ada ve adacıktan oluşmaktadır.

Küba’da festivaller yıl boyu sürüyor

Yıl boyu çeşitli festivallerin bulunduğu Küba’da; Las Terrazas, Canimar River, Varadero, Vinales, Playas del Este ve Trinidad, Rum Museum, Casa de la Amistad, Museo de la Ciudad de Habana, Cienfuegos başlıca festivaller ve etkinliklerdir.

kuba dans

Yaklaşık 12 milyon insanın yaşadığı Küba’nın başkenti Havana, 1982 de UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine eklenmiştir.

Havana’da birçok müze ve farklı kültürlerden etkilenerek restore edilmiş ihtişamlı saraylar bulunmaktadır.

kuba puro saran kadin

Küba: Rom, puro ve kahve…

‘Küba’ denince akla gelen ilk simgelerden biri olan rom ve purodur. Küba’ya gelen turistler mutlaka rom, puro ve yine çok ünlü olan kahve de alarak ülkelerine dönerler.

Ülkenin en ünlü pro markaları Cohiba, Romeo Y Julieta ve Montecristo’dur.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Küba Turları sizi bekliyor.

Yaptığınız alış verişlerde ödemeler Pesos ya da kredi kartı ile yapılmakla birlikte ABD ile olan ilişkilerinden ötürü American Express ve Amerika kartları geçmemektedir. Bu arada Küba’da banka bulunmadığını da hatırlatmakta fayda var!

Küba’da her yerde canlı müzik duyabilirsiniz

Oldukça sıcakkanlı ve misafirperver bir ülke olan Küba’da insanlarla iletişim kurmak da çok kolaydır. Ülke için vazgeçilmezlerin başında müzik gelmektedir.

kuba sokaklarinda muzik

Hemen hemen her yerde canlı müzik yapan gruplara rastlamak mümkündür. Ayrıca başkent Havana’nın gece yaşamı da oldukça meşhurdur.

Küba’nın en ünlü yemeği Congri

Orta Amerika’nın muhteşem ülkesi Küba’da çok fazla restoran alternatifi bulunmuyor.

kubanin en unlu yemegi Congri

Ülkede daha çok, dana biftek, tavuk ızgara, salam dilimli ızgara, tavada balık revaçtadır. Bir gelenek olan ve her yemeğin yanında mutlaka siyah fasulye ile pişirilmis pilav, haşlanmıs patates ya da kızarmış muz, salata yerine ise doğranmış lahana verilmektedir.

Küba’nın en ünlü yemeği ise siyah barbunya ve prinçten yapılan Congri yemeğidir.
Yemeklerin yanında ülkenin meşhur içkisi Majito yer alırken, rom ve bira da vazgeçilmezler arasındadır.

Küba’da görülmesi gereken o kadar çok yer var ki

Küba’da çok fazla gezilmesi gereken yer bulunmakta. Deniz. kum, güneş haricinde tarih kokan sokakları, Fidel ve Che ile özdeşleşmiş mekanları, ellerinde puro saran kadınları çalıştığı fabrikaları, müzeleri, kaleleri ile Küba başlı başına bir turist cenneti.

kubalilarin hayati cok renkli

Görülmesi gereken yerler arasında, Eski Havana (Old Havana), Dans Müzesi, Eski Araba Müzesi El Capitolio, Plaza de la Catedral, Castillo de la Real Fuerza, Plaza de Armas, Palacio de los Capitanes Generales, Havana Club müzesi, Plaza Vieja, Hotel_Nacionel, Malecon, San Salvador de la Punta Kalesi, Los Tres Reyes Del Morro Kalesi Havana Libre oteli, El Capitolio, Museo de la Revolucion, Plaza de la Revolucion, Calle Obispo Caddesi, Ünlü yazar Ernest Hemingway’in favori mekanlarından olan El Floridita’u sayabiliriz.

che kubalilarin hayatinda

Küba’nın Atatürk hayranlığı

Ayrıca, Vinales Vadisi, Cueva del Indio Vinales mağaraları, Calle Francisco Javier Zerquera caddesi, Plaza Mayor, Museo Nacional de la Lucha Contra Bandidos, San Francisco de Asis Manastırı, Puro Fabrikası, Museo Romantico, Ancon plajı, Cayo Blanco de Casilda, El Pilon Şelalesi de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden.

kubalilar eglenmeyi seviyor

Tabii bu arada Kübalıların büyük önem verdiği Atatürk’ün büstünü de ziyaret etmemek olmaz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Canimar River, Casa de la Amistad, Castillo de la Real Fuerza, Cienfuegos, Cohiba, Dans Müzesi, Dünyada en çok görülmek istenen ülke Küba, El Capitolio, Eski Araba Müzesi El Capitolio, Havana Club müzesi, Hotel_Nacionel, kristof kolomb, Küba Turları, Las Terrazas, Los Tres Reyes Del Morro Kalesi Havana Libre oteli, Malecon, Montecristo, Museo de la Ciudad de Habana, Museo de la Revolucion, Palacio de los Capitanes Generales, Playas del Este ve Trinidad, Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza de la Revolucion, Plaza Vieja, Romeo Y Julieta, Rum Museum, San Salvador de la Punta Kalesi, Varadero, vinales,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları